Své úspory zvýšilo kvůli obavám z budoucnosti 40 procent Čechů

2. dubna 2013 (MEDIAFAX) - Během uplynulého roku zvýšilo své úspory až 40 procent obyvatel České republiky. Častěji přitom spoří mladí lidé, které ke střádání a budování finanční rezervy vedou především obavy z možného zhoršení ekonomické situace v budoucnu, uvedla v úterý ING Bank.

Penize-predrazeno2-250

Ve srovnání s dalšími evropskými zeměmi dopadli Češi relativně dobře, když úspory vzrostly v průměru 35 procentům Evropanů a přibližně stejnému množství lidí se naopak snížily. "Nejlépe dopadlo Turecko a Velká Británie, kde svoji finanční rezervu zvětšil téměř každý druhý člověk. Na opačném konci skončila Itálie, kde si jen zhruba 15 procent lidí našetřilo více peněz proti předchozímu roku," uvedl k výsledkům průzkumu Libor Vaníček, ředitel retailové části ING Bank ČR.

Obdobně jako ve zbytku Evropy i v České republice navýšili své úspory častěji mladší obyvatelé, v tuzemsku konkrétně polovina lidí ve věku 25 až 34 let a více než 40 procent ve věku od 18 do 24 let.

Při srovnání jednotlivých krajů jsou na tom s úsporami proti minulému roku o něco hůře Jihočeši a Severočeši než lidé v ostatních regionech a v Praze. "Nejčastějším důvodem snížení úspor byly vyšší náklady na bydlení a zhoršení finanční situace, za kterou se mohou skrývat nižší příjmy nebo větší výdaje," zakončil Libor Vaníček.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN