Ústav přístrojové techniky bojuje o zlatou medaili na MSV v Brně

Brno, 3. září 2012 - Ústav přístrojové techniky, výzkumná instituce Akademie věd ČR, má své želízko v ohni na zářijovém 54. Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.

UPT-MESING

Do soutěže o Zlatou medaili přihlásili vědci z ÚPT spolu s vývojovým týmem firmy MESING automat pro bezkontaktní kalibrace koncových měrek. Tento unikátní přístroj vznikl v rámci spolupráce výzkumné organizace ÚPT s aplikační sférou - zmíněnou brněnskou firmou MESING. Představený automat zavádí do praxe patentovaný princip kontroly a kalibrace délky koncové měrky. Zcela nová metoda měření je pak provedena bezdotykově a využívá se pouze dopadu bílého světla a světla laseru.

„Inovace, kterou představujeme na aktuálním veletrhu, přináší zákazníkovi plně automatický systém, který nevyžaduje zásah osoby. Výrazně se tak snižuje procento systematických i náhodných chyb, které ohrožují přesnost měření,“ popisuje novinku ve využití exponátu Ing. Ondřej Číp, Ph.D. z ÚPT. „Měřicí zařízení najde využití v mnoha průmyslových odvětvích, všude tam, kde je vyžadováno hi-tech měření přesných rozměrů, tedy například ve strojírenství či automobilovém průmyslu,“ doplňuje Ing. Číp seznam praktického využití přístroje.

O primární otestování automatu projevilo zájem jedno z největších kalibračních středisek na koncové měrky v ČR, pracoviště Českého metrologického institutu (ČMI) v Liberci. V plánu je také vybavení nově vznikajících metrologických institutů v rychle se rozvíjejících ekonomikách. MESING a ČMI již například vybavili v rámci mezinárodního programu zcela nový metrologický institut v Mongolsku.

Ústav přístrojové techniky AV ČR, v.v.i. (ÚPT), který na 54. Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně najdete v areálu BVV v pavilonu C na stánku 017, patří již více než padesát let mezi přední tuzemské vědeckovýzkumné instituce se sídlem v Brně.

(red), foto: ÚPT


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF