Pivo České republiky 2012: Dvě zlaté medaile pro pivovar Starobrno

Brno/České Budějovice, 4. června 2012 – Nepasterizované Starobrno Medium a Starobrno Černé dosáhly skvělého úspěchu na prestižní degustační soutěži Pivo České republiky 2012, která v sobotu 2. června skončila v Českých Budějovicích. Starobrno Medium a Starobrno Černé ve svých soutěžních kategoriích nenašly přemožitele a získaly první místa.

 

starobrno-pivo-na-tacu-servirka

Starobrno Medium je nejoblíbenějším pivem z portfolia starobrněnského pivovaru vůbec. V Českých Budějovicích obstálo ve velmi silně obsazené kategorii světlých ležáků, kam jednotlivé pivovary přihlásily celkem 35 vzorků piv. Starobrno Medium je světlé pivo s 4,7% alkoholu. Vyrábí se z nejjemnějšího žateckého chmele a nejlepšího moravského sladu. Spotřebitelé na Mediu oceňují neobyčejně lahodnou, plnou a jemně chmelovou chuť i dokonalý říz.

Pivo Starobrno Černé soutěžilo v kategorii tmavých výčepních piv. Tmavé výčepní pivo s 3,8% alkoholu má tradiční a neměnnou chuť. Je charakteristické plným sladovým tónem a pikantností po napití. Starobrno Černé je velmi oblíbené i mezi ženami.

„Obou ocenění si patřičně vážíme také proto, že jde o jedny z prvních cen pro nepasterizované Starobrno. Tuto zásadní inovaci letošního roku jsme uvedli na trh počátkem března. Díky použití speciálního filtru jsou v současnosti všechna starobrněnská piva ve skleněných lahvích a sudech nepasterizovaná. Spotřebitelé si tak mohou vychutnat jejich ještě čerstvější a plnější chuť,“ uvedl k oceněním manažer značky Starobrno Petr Syřiště.

Degustační soutěž Pivo České republiky 2012 je součástí Slavností piva, které se letos už pošestnácté uskutečnily na českobudějovickém výstavišti. Konají se každoročně pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje a primátora statutárního města České Budějovice. Letos se do soutěže přihlásilo celkem 52 pivovarů, které přivezly 280 vzorků. Soutěžilo se celkem v 18 kategoriích. Anonymní degustace prováděli kvalifikovaní odborníci minulý týden od středy do pátku, ceny byly slavnostně předány v sobotu 2. června.

Pivovar Starobrno si před nedávnem připsal ještě jedno důležité vítězství. Ležák Starobrno totiž bodoval na největší komerční mezinárodní pivní soutěži na světě, World Beer Cupu v americkém San Diegu. Ležák Starobrno získal první místo v soutěžní kategorii Bohemian Style Pilsener, kam pivovary z celého světa přihlásily celkem 62 pivních značek.

(red), ilustrační foto: Kryštof Turek

 


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  7  8
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF