World Beer Cup 2012: Zlatá medaile pro Starobrno Ležák

Brno, 28. května 2012 – Starobrno Ležák zaznamenal skvělý úspěch na prestižní soutěži World Beer Cup 2012, jejíž výsledky byly vyhlášeny začátkem května v San Diegu. Starobrno Ležák získal první místo v soutěžní kategorii Bohemian Style Pilsener, kam pivovary z celého světa přihlásily celkem 62 pivních značek. Cenu koncem minulého týdne v německém Norimberku převzal garant kvality starobrněnských piv Petr Hauskrecht.

petr-hauskrecht-world-beer-cup

„Nepasterizovaný Starobrno Ležák se vaří z nejlepšího moravského sladu a nejjemnějšího českého chmele, odkud pramení jeho jemně chmelená chuť. Hustá a krémová pěna je korunou léty prověřeného umu starobrněnských sládků, kteří čerpají z tradic moravského pivovarnictví,“ charakterizuje vítězné pivo Petr Hauskrecht.  

Starobrno Ležák nezískal významnou cenu poprvé. Daří se mu i v domácím klání, naposledy bodoval v pivovarníky uznávané kategorii Světlý Ležák Premium na prestižní soutěži Pivo České republiky 2011.

Letošní soutěže World Beer Cup 2012 se účastnilo 799 pivovarů z 54 zemí celého světa. Hodnotilo se celkem 3 921 pivních vzorků v  95 přihlášených kategoriích, což je nejvíce za uplynulých šest let. World Beer Cup 2012 je největší komerční mezinárodní pivní soutěží na světě.

Mimořádný úspěch ze San Diega přivítal i manažer značky Starobrno Petr Syřiště. „Starobrno Ležák vyhrál kategorii Bohemian Style, což je kategorie tradičních českých spodně kvašených piv. A my máme opravdu radost, že to nejlepší Bohemian Style Pilsener pivo je ze samého srdce jižní Moravy – z  Mendlova náměstí na Starém Brně,“ konstatuje Petr Syřiště. „Současně je to první ocenění pro nepasterizované Starobrno, které jsme jako zásadní inovaci letošního roku uvedli na trh teprve nedávno, v průběhu března. Ocenění tak potvrzuje, že nepasterizované Starobrno je skutečně světové a že v Brně se kromě vicemistrů rodí i mistři,“ uzavírá Petr Syřiště. Narážkou na vicemistry se Petr Syřiště vrátil k úspěchu hokejového týmu Kometa Brno, který letos s obrovským nasazením a srdcem hrál finále extraligy a nakonec skončil na druhém místě.

(red), foto: Heineken ČR


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN