Inovační vouchery chce získat 180 firem. Zájem je i ze zahraničí

Brno, 3. května 2012 (MEDIAFAX) - O inovační vouchery v hodnotě až 100 tisíc korun na spolupráci s brněnskými vědci mohly podniky letos žádat do 2. května, do čtvrtého ročníku dosud dorazily žádosti od 180 firem, osm z nich pochází ze zahraničí. Ve čtvrtek o tom informovalo Jihomoravské inovační centrum (JIC).

inovacni_voucher

Celkově se tak za dobu fungování projektu zapojilo už 725 firem. Město Brno letos na projekt vyčlenilo čtyři miliony korun.

Spolupracovat s brněnskými vědci chtějí velké koncerny jako Honeywell, FEI, ABB a ČKD Blansko i menší společnosti – Enantis, IS4U, Phonexia či INVEA-TECH. Posledně jmenovaná firma chce využít experty z Masarykovy univerzity ke zdokonalení svého řešení pro monitorování sítí. "Jedná se o sadu bezpečnostních modulů pro automatické vyhodnocení dění na počítačové síti. V současné době na trhu nekoupíte nástroj, který disponuje takovou škálou funkcí. Srovnatelná řešení jsou navíc cenově velmi náročná. Pokud se žádostí uspějeme, vznikne inovativní a cenově příznivý produkt, který v současnosti není dostupný na trhu," poznamenal Jiří Tobola, obchodní ředitel INVEA-TECH.

I letos je největší zájem o spolupráci s Vysokým učením technickým v Brně, které je zapojeno do 127 žádostí. Své zastoupení posílila Mendelova zemědělská a lesnická univerzita s 22 žádostmi, za ní následuje Mezinárodní centrum klinického výzkumu při Fakultní nemocnici u svaté Anny (FNUSA-ICRC) s 11 žádostmi a Masarykova univerzita s deseti žádostmi.

Nejčastěji zastoupené jsou firmy z Brna se 60 žádostmi, 61 žádostí dorazilo také od společností mimo Jihomoravský kraj. Se žádostmi o voucher se podařilo přilákat i podniky ze zahraničí, pět žádostí dorazilo ze Slovenska a po jedné z Rakouska, Německa a dokonce i z Velké Británie.

Letošnímu ročníku voucherů dominují firmy ze stavebnictví a strojírenství, z každého oboru dorazilo 45 žádostí. Dále žádají firmy například z oblasti elektrotechniky, ICT, life-sciences, zemědělství a potravinářství.

O příjemcích rozhodne los. Veřejné losování se uskuteční 17. května od 11:00 na Nové radnici. Zkušenosti z předchozích ročníků ukazují, že řada žadatelů, kteří při losování voucherů neměli štěstí, spolupráci s výzkumnými centry přesto navázala. "Podle našeho průzkumu byla pro 22 firem hlavní motivací zpracovaná žádost o voucher, zadaly si tak výzkum za další skoro čtyři miliony korun. Pokud se letos podaří zrealizovat všechny navržené projekty, přinesou inovační vouchery spolupráci v objemu zhruba 24 milionů korun," shrnul Jiří Hudeček, ředitel Jihomoravského inovačního centra.

Filip Sušanka, foto: archiv JIC

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN