Ekonomové a podnikatelé přijedou přednášet na PEF

Brno, 25. dubna 2012 – Další příležitost setkat se a diskutovat se světově uznávanými podnikateli a ekonomy budou mít ještě před začátkem prázdnin na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně (PEF) nejen studenti, ale i široká veřejnost. Od 30. dubna do 17. května se zde uskuteční série přenášek, na kterých vystoupí Stanislav Bernard, Miloš Zeman, Karel Janeček, Marek Malík nebo a Andrej Babiš. Informoval o tom tiskový mluvčí PEF Jiří Urbánek.

prednaska_lide

Hlavními tématy přednášek budou například boj proti korupci, stav podnikatelského prostředí v ČR nebo návrhy na řešení aktuálních problémů EU. Přednáškový cyklus zahájí v pondělí 30. 4. 2012 Marek Malík, bývalý viceprezident Deutsche Bank v Londýně, kde byl zodpovědný za obchod na finančních trzích ve střední a východní Evropě. Současnou situaci v EU bude analyzovat Miloš Zeman, který zahájí 2. 5. 2012 svou přednášku na téma „Krize Evropské Unie a její dopady na Českou republiku aneb jak z krize ven".

Hned další den na fakultě vystoupí Stanislav Bernard, generální ředitel rodinného pivovaru a spoluzakladatel Nadačního fondu proti janecek_zeman_bernardkorupci. Další zakladatel tohoto fondu a matematický analytik Karel Janeček zahájí svou přednášku 14. 5. 2012. Karel Janeček je současně také zakladatelem Nadačního fondu na podporu vědy a největší české firmy obchodující s cennými papíry RSJ Invest. Přednáškový cyklus v letním semestru uzavře 17. 5. 2012 podnikatel Andrej Babiš, majitel agrochemického holdingu Agrofert.

Všechny diskuze jsou přístupné nejen pro studenty a akademické pracovníky, ale také již tradičně pro širokou veřejnost.

foto: Karel Janeček, Miloš Zeman, Stanislav Bernard, archiv pořadatelů


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...