Teplárny Brno získaly oborové ocenění Projekt roku

Brno, 25. dubna 2012 (MEDIAFAX) - Mimořádným úspěchem se mohou pochlubit Teplárny Brno. Za přestavbu zastaralých parovodů na moderní horkovody získaly ocenění Teplárenského sdružení České republiky Projekt roku 2011 v soustavách zásobování teplem a chladem, řekla ve středu mluvčí společnosti Jiřína Veselá.

Teplarny_Spitalka

Tradiční vyhlášení výsledků se uskutečnilo při zahájení XVIII. Teplárenských dnů v Praze. "Z ocenění mám samozřejmě velkou radost. Zahájit výměnu parovodů za horkovody bylo dobré strategické rozhodnutí," reagoval generální ředitel Tepláren Brno Petr Fajmon.

Rekonstrukci parních rozvodů tepla v historickém jádru Brna zahájily Teplárny Brno v roce 2010 s cílem výrazně snížit tepelné ztráty při distribuci tepla. V centru Brna uložili dělníci do podzemních kolektorů čtyři kilometry nových horkovodních rozvodů, na které napojili 79 výměníkových stanic. "V rekonstrukci chceme pokračovat dál a dokonce teď uvažujeme o urychlení celého projektu, který by při zvyšujících se cenách vstupů paliv pomohl ke stabilizaci ceny tepla pro naše odběratele," upřesnil Fajmon.

Výměna potrubí je zatím rozplánována do roku 2019, přestavba celé sítě patří k nejrozsáhlejším akcím v historii Tepláren Brno. Jen v roce 2010 investoval podnik v Brně do výměny parovodních rozvodů za horkovodní téměř 80 milionů korun.

Jiří Nováček, foto: archiv Teplárny Brno

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN