Startuje soutěž Best of Biotech, příležitost pro nadějné podnikatele

Brno 22. února 2012 – Čeští studenti a vědci mají i letos možnost získat pomoc při založení podnikání v biotechnologických oborech a ještě navíc vyhrát finanční odměnu. Se svými projekty se totiž mohou přihlásit do již pátého ročníku mezinárodní soutěže Best of Biotech, kterou organizuje rakouská Life Science Austria (LISA). O soutěži informovalo Jihomoravské inovační centrum, které je současně kontaktním a poradenským místem pro české zájemce o účast v soutěži. Autoři těch nejlepších projektů se dostanou do jednání s německým investorem.

biotech

Soutěž Best of Biotech je určena zejména studentům a vědcům biotechnologických oborů, ale šanci zúčastnit se má každý. Podmínkou účasti v prvním kole je odevzdat přihlášku do 7. března a do 15. dubna předložit podnikatelský záměr v rozsahu pěti stran textu. V prvním kole soutěže jde o 1 500 eur pro každý ze tří nejlepších podnikatelských nápadů.Přihlášené projekty mohou být z oborů vývoje humánních a veterinárních léčiv, zemědělské biotechnologie, aplikace biotechnologií v chemickém průmyslu, vývoje medicínských technologií a nástrojů či sekvenovacích metod a bioinformatiky. 

Čeští zájemci mají možnost napřed kontaktovat life-sciences specialistu Zdeňka Ručku z Jihomoravského inovačního centra: „Naši konzultanti nabízejí uchazečům pomoc s přípravou podnikatelského záměru i přihlášky. V minulých letech se přihlásilo více než dvacet českých projektů. Zatím se bohužel nikdo neprobojoval do finále druhého kola, přesto se několik projektů úspěšně realizovalo a dnes jsou z nich firmy,“ říká Ručka. „Letos se nám už hlásí první zájemci a vypadají velmi slibně,“ dodává. 

Registrace do druhého kola poběží od 11. do 25. května 2012, přičemž absolvování prvního kola není podmínkou. Podmínkou druhého kola je však již kvalitní business plán. Do finále před odbornou porotu ve Vídni půjde jen deset nejlepších a bojovat se bude na prvních třech místech o 15 000, 10 000 a 5 000 eur. 

Výherci budou mít možnost jednat o investici německé společnosti a absolvují koučink v oblasti obchodní strategie, financí, průzkumu trhu a práv k duševnímu vlastnictví. Hlavní přínos soutěže však nespočívá ve finanční odměně pro vítěze, ale ve zpětné vazbě, kterou k záměru obdrží účastníci od renomovaných odborníků z celého světa. Díky tomu se při následném startu podnikání mohou vyvarovat některých chyb či si naopak uvědomit některé přednosti svého projektu, o jejichž potenciálu původně neměli tušení. Předchozích 5 ročníků soutěže již pomohlo ke vzniku 52 firmám.S konzultováním firem z oblasti biotechnologií má JIC dlouholeté zkušenosti. V jeho Innovation Parku INBIT nyní sídlí 14 biotechnologických firem.

Foto: JIC


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...