RWE v Brně otevřela novou plnicí stanici CNG

Brno, 3. února 2012 (MEDIAFAX) - RWE v pátek zahájila provoz nové plnicí stanice stlačeného zemního plynu (CNG) v Brně. Informoval o tom mluvčí společnosti Martin Chalupský. Stanice CNG se nachází ve Hviezdoslavově ulici a je součástí klasické čerpací stanice společnosti Benzina. Stanice je otevřena nonstop 24 hodin denně. Za natankovaný CNG lze platit přímo na pokladně Benziny stávajícími CNG kartami, bankovními kartami, fleetovými kartami a v hotovosti. Motoristé tak už nemusejí se svými CNG vozy zajíždět do areálů plynáren či dopravních podniků a mohou plně využít všech služeb, které nabízí na svých čerpacích stanicích společnost Benzina.

Benzin2

"Cena CNG je poloviční oproti cenám benzinu či nafty, CNG automobily tak dokážou svým majitelům velmi výrazně snížit náklady na provoz," poznamenal Chalupský. RWE momentálně provozuje v celé ČR deset plnicích stanic a je největším prodejcem CNG na trhu. V České republice tak v současnosti funguje už 36 veřejných plnicích stanic na CNG.

"Počet motoristů, kteří využívají zemní plyn jako pohonnou hmotu, stále narůstá. Celkem je v ČR provozováno už téměř 3 500 CNG vozidel, z toho přes 3 000 osobních a užitkových aut. CNG motoristé jistě ocení možnost natankovat CNG na klasických čerpacích stanicích, tak jako například od dnešního dne i v Brně," podotkla Markéta Schauhuberová, manažerka České plynárenské unie (ČPU).

Filip Sušanka

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...