Podnikatelem roku Jihomoravského kraje se stal Jaroslav Klíma, šéf firmy Tescan

Brno, 24. ledna 2012 (MEDIAFAX) - V soutěži Podnikatel roku Jihomoravského kraje 2011 zvítězil Jaroslav Klíma, předseda představenstva společnosti Tescan. Pořadatelé o ocenění informovali v úterý. Jaroslav Klíma se zabývá elektronovými mikroskopy – nejdřív jako zaměstnanec servisu a posléze vývojového oddělení tehdejšího podniku Tesla Brno. Impulzem pro začátek podnikání byl rozpad podniku a seznámení se s technologií počítačového zpracování obrazu. Jak sám říká, podnikat začal s kolegy vlastně z nouze a za podnikatele se začal považovat až s přijetím prvních zaměstnanců.

klima

V současné době jeho firma zaměstnává přes 100 techniků, vývojářů a vyvíjí a vyrábí elektronové mikroskopy a s nimi související speciální software a další zobrazovací přístroje. Téměř 100 procent produkce jde na export, přístroje značky Tescan používají například kriminalistické laboratoře v USA či Rusku, firmy v Asii i Evropě.

"Soutěž Podnikatel roku považuje náš kraj za prestižní a důvěryhodnou akci. To byl důvod, proč jsem jí udělil svoji záštitu," uvedl hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

V Jihomoravském kraji byl regionální vítěz vyhlášen posedmé, loni zvítězil Václav Muchna z firmy Y Soft Corporation. Jméno držitele titulu Ernst & Young Podnikatel roku 2011 České republiky bude, spolu s vítězi v dalších kategoriích, vyhlášeno 15. února 2012. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční v červnu 2012 v Monte Carlu.

Libor Popela, foto: Ernst & Young 

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...