TESCAN spustil webové stránky o firmě i novinkách z mikroskopie

Brno, 15. dubna 2021 (PROTEXT) – Brněnský výrobce elektronových mikroskopů představil webové stránky tescan.cz, které jsou určeny pro tuzemskou komunitu příznivců elektronové mikroskopie a odbornou veřejnost. Výroba a vývoj elektronových mikroskopů jsou globálním byznysem a tomu odpovídá i jejich prezentace. Přestože je Brno produkcí těchto přístrojů světově vyhlášené, mnoho informací o tomto oboru v češtině dostupných nebylo.

tescan web mikroskopie

TESCAN se to rozhodl změnit a u příležitosti Dnů elektronových mikroskopů představil informační portál tescan.cz, kde najdou relevantní informace zákazníci, dodavatelé, uchazeči o práci i široká veřejnost.

„V České republice prodáváme méně než tři procenta naší produkce, přesto jsme na našich globálních stránkách registrovali obrovské množství přístupů právě z Česka. Elektronová mikroskopie má v tuzemsku dlouhou a úspěšnou historii a celou řadu fanoušků, kteří si sice mikroskop nekoupí, ale přesto se o ně zajímají. I těm jsou naše stránky určeny,“ uvedl Maroš Karabinoš, marketingový ředitel TESCAN ORSAY HOLDINGu.

„Naši zákazníci mají možnost se dozvědět o našich nekomerčních aktivitách a programech, kterými podporujeme různé organizace. Jsme patrioti, TESCAN je ryze česká značka a webové stránky tescan.cz mají za úkol to jasně komunikovat. Náš úspěch se zrodil v České republice a konkrétně v Brně a tímto jim to chceme vrátit.“

Kromě informací o samotných přístrojích TESCANu, tedy elektronových mikroskopech a mikrotomografech, jsou na stránkách přehledně uvedeny také jejich nejčastější aplikace. Ty lze zjednodušeně rozdělit do čtyř hlavních oblastí: materiálové vědy, vědy o živé přírodě, polovodičový průmysl a vědy o Zemi. Na vzniku stránek spolupracovala řada zaměstnanců z TESCANu, kteří takřka kodifikovali terminologii, protože anglické odborné termíny často neměly ustálené české ekvivalenty.

Nové stránky si kladou za cíl popularizovat elektronovou mikroskopii. „TESCAN je otevřená firma a chceme sdílet informace napříč ‚mikroskopickou komunitou‘ i mimo ni. Stránky tak mohou sloužit jako zdroj pro novináře, rozcestník pro studenty nebo laiky. Chceme zde zveřejňovat i pozvánky na online webináře pro veřejnost a, až to pandemická situace umožní, také akce a výstavy, které pravidelně pořádáme v Brně, ale i po celé České republice,“ uzavírá Maroš Karabinoš.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...