Zisk Student Agency loni překročil 100 milionů korun

Brno, 6. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Dopravní firma Student Agency podnikatele Radima Jančury v roce 2011 podle prvních odhadů vydělala před zdaněním 105 až 107 milionů korun. V pátek to potvrdil marketingový manažer firmy Aleš Ondrůj. Celkový obrat firmy dosáhl zhruba 5,5 miliardy korun, což je meziročně o zhruba miliardu více. "Tento obrat jsme měli v plánu, podařilo se nám jej naplnit," uvedl Ondrůj. Obrat z hlavních činností, tedy z dopravy a cestování, činí téměř pět miliard korun, zbytek tvoří například pronájmy apod.

Zluty-autobus-student-agency

"Největší podíl na obratu měl tradičně prodej letenek, naopak nejvíce se meziročně navyšoval obrat tvořený projektem Dovolená.cz, ten šel nahoru o stovky milionů korun," nastínil Ondrůj.

Letošní obrat Student Agency z hlavních činností by měl být podle Ondrůje vyšší zhruba o 300 až 400 milionů korun. Firma také plánuje přijímat další zaměstnance. Před rokem jich měla přes 900, nyní je to 1379. "Rozvíjejí se především naše vlakové projekty a Dovolená.cz, předpokládáme, že především díky nim se počet zaměstnanců letos zvedne o dalších zhruba 150 lidí," uvedl manažer.

RegioJet vstoupil na český železniční trh loni v září, vlaky IC RegioJet jezdí na trase Havířov – Ostrava – Praha. Za první tři měsíce přepravil 105 000 lidí. Společnost chce od letošního roku převážet cestující i na Slovensku, a to na trati mezi Bratislavou, Dunajskou Stredou a Komárnem.

Libor Popela, foto: Student Agency

Související články: