Student Agency kvůli vyšší DPH zdraží jízdenky až o deset korun

Brno, 22. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Student Agency kvůli zvýšení nižší sazby daně z přidané hodnoty (DPH) z deseti na 14 procent zdraží od 2. ledna jízdenky o pět nebo deset korun. Ve čtvrtek o tom informoval mluvčí skupiny Aleš Ondrůj. "V návaznosti na zvýšení sazby DPH u autobusových a vlakových jízdenek upraví od 2. ledna v průměru o čtyři procenta také ceny jízdenek autobusy Student Agency express. Nominálně se jedná o zvýšení cen o pět nebo deset korun.

Zluty-autobus-student-agency

U některých tras a jízdenek se ceny nemění vůbec. Například cena nejvyužívanější Kreditové jízdenky na nejvytíženější trase Praha – Brno se nemění a zůstává na 165 korun a žádná z cen se nemění také na lince Praha – Liberec, upřesnil Ondrůj.

Opatření platí od 2. ledna. "Ještě tedy na Nový rok budou cestující moci cestovat za stávající ceny, stejně tak si stále mohou koupit jízdenky v předprodeji na cesty po 2. lednu za stávající ceny. Úprava cen absorbuje rozhodnutí úpravu sazby DPH, což je náklad, který Student Agency stejně jako ostatní dopravci nemůže nikterak ovlivnit," dodal Ondrůj.

Filip Sušanka, foto: Student Agency

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...