Asiana požaduje po Student Agency 21 milionů za nekalou soutěž

Praha/Brno, 12. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Společnost Asiana požaduje po konkurenční Student Agency nahradit 21milionovou škodu, která měla vzniknout kvůli nekalosoutěžním praktikám brněnského dopravce. V pondělí o tom informoval marketingový specialista Asiany Jan Marek. "V roce 2008 společnost Asiana podala prostřednictvím advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík podnět Úřadu pro hospodářskou soutěž ve věci zneužití dominantního postavení firmy Student Agency při provozování autobusové dopravy na lince Praha-Brno.

Radim-jancura-student-agency

V létě 2011 nabylo právní moci rozhodnutí ÚOHS o tom, že ze strany konkurenta Asiany došlo k porušení hospodářské soutěže a firmě Student Agency byla udělena pokuta ve výši pěti milionů korun," přiblížil historii sporu Marek.

Podle něj v důsledku nekalosoutěžních praktik ze strany tohoto konkurenta utrpěla Asiana škodu minimálně 21 miliónu korun. "Tu nyní uplatňuje u soudu žalobou podanou prostřednictvím advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík," dodal Marek.

Filip Sušanka, ilustrační foto: Student Agency

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...