Expert: Klíč k dalšímu rozvoji realitního trhu drží banky

Brno, 7. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Realitní trh podle místopředsedy představenstva Real Spektrum Group Jiřího Fajkuse stojí a padá s úvěry, klíč k dalšímu rozvoji realitního trhu v ČR tak podle něj drží banky. Fajkus to ve středu sdělil na odborné konferenci v Brně. Pokud by došlo k odlivu hotovosti z bank, k odpisu špatných aktiv a nekvalitních dluhopisů, tak i v tuzemských bankách by podle Fajkuse zůstal menší kapitál pro nové úvěry. Což podle něj není nereálný scénář. "Už nyní banky musí věnovat více času věnovat problematickým úvěrům, než těm novým," uvedl Fajkus.

justicni_palac250

Pokud jde o investiční příležitosti, Fajkus nazval rok 2011 rokem komerčních investic. Nastal návrat zahraničních investorů, pokračovala aktivita těch tuzemských. Otázkou podle něj ale je, jak se bude trh vyvíjet dál. Podle Fajkuse budou v roce 2012 investoři spíše preferovat ty nejlepší lokality jako New York či Londýn. Praha zůstane stranou.

U kanceláří se heslem dne stane udržení nájemce. "Bude třeba zlepšit nájemci podmínky, vyhovět mu. Stále porostou bonusy pro nájemce, flexibilita nájemních smluv se bude zvyšovat. Pokud nájemce nebude spokojen, jednoduše půjde jinam," nastínil Fajkus.

Libor Popela

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN