Dům Hugo Haase na Biskupské prošel rekonstrukcí, budou v něm luxusní byty

Brno, 24. listopadu 2011 – Dlouhá léta chátral v Brně na Biskupské ulici dům, v němž strávil část svého života herec Hugo Haas. Jeho rekonstrukce se nakonec ve spolupráci s památkáři chopil soukromý investor, který objekt proměnil v rezidenční bytový dům s exkluzivními byty.  V mládí po těch chodbách chodili bratři Pavel a Hugo Haasovi, nyní budou mít stejnou příležitost noví obyvatelé Rezidence Biskupská 8. Po téměř rok trvající rekonstrukci by se měl do sto let starého domu vrátit každodenní ruch.

Rezidence-biskupska-8-01

„Několik posledních let byl tento dům neobydlený a postupně chátral. Rozhodli jsme se proto mu vrátit původní lesk a nabídnout našim klientům nejen lukrativní adresu, ale i kus brněnské historie. Vždyť dům leží v historickém centru města, jen pár kroků od katedrály na Petrově nebo Šilingrova náměstí,“ říká zástupce investora Marek Karvaj ze společnosti Real-Treuhand Reality a.s. Přibližně měsíc před kolaudací je již část ze čtyřiadvaceti exkluzivně vybavených bytů prodaná, noví majitelé by se měli stěhovat na začátku příštího roku.

Rezidence-biskupska-8-03

Na rekonstrukci historicky cenného domu úzkostlivě dohlíželi brněnští památkáři. Kromě jiného doporučili i změnit barvu fasády. „Průzkumem bylo zjištěno, že původní barvou není ta typicky známá zelená, ale smetanově šedá. Abychom zachovali historický ráz domu, rozhodli jsme pro návrat k šedé barvě. Podobně jsme postupovali například i u oken, která jsou věrnou replikou těch původních,“ dodává Karvaj. I díky úzké spolupráci památkářů s architektkou Vlastou Loutockou získal projekt Rezidence Biskupská 8 Cenu architektů a jednu z cen odborné poroty v soutěži Realitní projekt roku 2011. K jeho atraktivitě navíc přispívají terasy v nejvyšším patře, které nabízí unikátní výhled na Brno.

Rezidence-biskupska-8-02

Dům číslo osm na Biskupské ulici byl postaven již na počátku 20. století na tehdejším Františkově, dnes Denisových sadech. Část svého života v domě strávili bratři Haasovi – známý český herec Hugo a světově uznávaný skladatel Pavel. Oba na domě dodnes připomíná pamětní tabule.

O společnosti Real-Treuhand Reality
Real-Treuhand Reality a.s. je součástí realitního holdingu Real-Treuhand Management GmbH, který zastřešuje jedenáct specializovaných firem. Jako dceřiná společnost Raiffeisenlandesbank Oberösterreich může Real-Treuhand nabídnout ekonomické zázemí a kompetence největší regionální banky v Rakousku. Real-Treuhand rozvíjí a realizuje projekty všech velikostí, od řadového domu až po výstavbu nové městské čtvrti. V České republice působí od roku 1992. Více informací o společnosti na webu www.rt-reality.cz.

(red), foto: Real-Treuhand Reality a Kryštof Turek


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN