Brno má své první Tesco Extra, otevře již zítra

Brno, 22. listopadu 2011 – První brněnské Tesco Extra bude po rozsáhlé rekonstrukci původního hypermarketu slavnostně otevřeno v Brně-Heršpicích ve středu, 23. listopadu. Na zákazníky čeká výrazně širší sortiment zboží. Novinkou je nabídka specializovaných služeb zahrnujících optiku, obchod s telekomunikačními službami, foto kiosek a později také lékárnu. Malí i velcí návštěvníci se navíc budou moci nechat okouzlit speciálním zábavným programem, který vyvrcholí 4. prosince Mikulášskou přehlídkou.

tesco-Logo

„Výjimečný koncept obchodu v obchodě si již za dobu svého fungování získal přízeň zákazníků, a tak věříme, že i Brňané ocení nový, pohodlný způsob nakupování, který tento formát nabízí,“ říká Miloslav Viktorin, ředitel Tesco Extra v Brně-Heršpicích. Zákazníky čeká nové uspořádání prodejní plochy a modernější vzhled všech oddělení; nové jsou chladicí vitríny, pece či speciální zařízení pro prezentaci zboží.

Nové Tesco Extra charakterizuje zejména koncept služeb pod jednou střechou. V optice přímo na ploše obchodu tak zájemcům odborníci vyšetří a změří zrak, zákazníci si zároveň budou moci vybrat z nepřeberného množství dioptrických skel, obrouček zvučných značek i dalšího doplňkového sortimentu. Vyškolení specialisté přivítají zákazníky i v prodejně telekomunikačních potřeb a doplňků, kde na zákazníky čeká především široká nabídka mobilních telefonů. V lékárně, která bude otevřena později, zákazníci naleznou úplný sortiment léků na recept i dalších volně prodejných zdravotnických přípravků. K dispozici jim budou zkušení a odborně vzdělaní lékárníci.

V oddělení potravin se výrazně rozšíří sortiment čerstvých lahůdek, uzenin, sýrů i ryb. „Zákazníkům nabídneme osm druhů živých a přes 40 druhů chlazených ryb,“ zdůrazňuje Miloslav Viktorin. Nově se představí také pult s teplým občerstvením a grilem. V úseku pečiva je pro zákazníky připravena pekárna, která bude denně nabízet vedle vlastního čerstvého pečiva také na osm desítek rozpeků. V sortimentní nabídce nebudou chybět ani výrobky od lokálních dodavatelů, ať už se jedná o oblíbené pečivo brněnských pekáren, lokálních pivovarů či místních dodavatelů lahůdek.

Na děti v obchodě čeká mimořádná nabídka hraček, maminky zase určitě uvítají komplexní sortiment pro kojence. Do obchodu mohou lidé vyrazit i za módou. V oddělení oděvů, které se v průběhu rekonstrukce proměnilo v moderní butik se zkušebními kabinkami, zákazníci budou moci vybírat z oblíbených značek F&F nebo Cherokee. Inovací prošla i oddělení kosmetiky, elektra a potřeb pro mazlíčky. V pokladní zóně jsou kromě standardních pokladních boxů pro zákazníky připraveny i pokladny samoobslužné, jejichž obliba stále stoupá.  O zákazníky se bude v nepřetržitém provozu starat přibližně 200 zaměstnanců.

Brněnský obchod vstupuje do rodiny obchodů Tesco Extra jako šestý v pořadí. První tři obchody byly otevřeny vloni v Plzni na Rokycanské a Borských Polích a v pražském Edenu. Od letošního června nakupují v Tescu Extra také v Ostravě-Hrabové a na pražské Skalce.

(red)


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...