TESCO podpořilo brněnské organizace pomáhající těhotným ženám či neslyšícím

Brno, 31. října 2023 – Město Brno se dlouhodobě snaží zvyšovat kvalitu poskytovaných služeb a zlepšovat tak kvalitu života občanů ve městě a přilehlém okolí. Daří se to mimo jiné zásluhou grantového programu Vy rozhodujete, my pomáháme, který pravidelně vyhlašuje Nadační fond Tesco s cílem podporovat projekty neziskových a příspěvkových organizací v regionu. Během nedávných komunitních dní v brněnské městské části Královo Pole převzali finanční šeky ve výši 45 000 Kč vítězové 13. kola programu – organizace Na počátku, Tichý svět a Diecézní charita Brno.

tesco brno vy my

„Jsme hrdí na to, že můžeme podporovat projekty a organizace, které jsou pro naše spolupracovníky a zákazníky v komunitách, kde žijeme a pracujeme, skutečně důležité. Náš unikátní grantový program „Vy rozhodujete, my pomáháme“, ale také každodenní darování potravinových přebytků, sbírky potravin a školních pomůcek pro potřebné jsou výstižnými příklady toho, jak každý den pomáháme komunitám,“ uvedl na komunitních dnech v Brně manažer komunikace pořádající společnosti Michal Vaňáček.

Grantová podpora zamířila do organizací zaměřujících se na tři různé oblastí. Organizace Na počátku pomáhá těhotným ženám a maminkám s dětmi v tísni, Tichý svět se zaměřuje na pomoc neslyšícím a Diecézní charita Brno provozuje hned několik zařízení – například denní stacionář, centrum pro sociálně znevýhodněné občany či domácí hospic.

Zdaleka se nejedná o první podpořené regionální organizace v rámci grantového programu Vy rozhodujete, my pomáháme. Dříve již v zákaznickém hlasování uspěla například organizace Za sklem, která v regionu poskytuje pomoc a podporu osobám s poruchou autistického spektra a jejich rodinám.

Grantový program „Vy rozhodujete, my pomáháme“ podpoří i další dobročinné projekty. Momentálně probíhá již jeho 14. kolo, ve kterém mohou neziskové a příspěvkové organizace z Brněnska až do 3. listopadu přihlásit své projekty zaměřené na zlepšení kvality života ve městě a jeho okolí. V rámci celé České republiky budou vítězné projekty podpořeny celkovou částkou přesahující 3 miliony korun.

Foto: archív TESCO


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...