Zvažuji soudní žalobu na antimonopolní úřad, řekl Jančura na Rádiu Impuls

Praha, 3. října 2011 (MEDIAFAX) - Majitel společnosti Student Agency a RegioJetu Radim Jančura řekl, že zvažuje soudní žalobu na antimonopolní úřad. Důvodem je snížení cen Českých drah pod náklady například na trati mezi Prahou a Ostravou, uvedl Jančura v pondělním vysílání Rádia Impuls.

Jancura-Radim

Podle Jančury jde o nekalou soutěž a zasáhnout by měl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. "Pokud se do konce týdne úřad nějak nerozkejve, tak příští týden dáme žalobu na Úřad pro hospodářskou soutěž za nečinnost. V době, kdy nám začala konkurovat na lince Brno – Praha společnost Asiana, my jsme pouze mečovali – čili jsme dali stejné ceny jako Asiana, tak přesto Úřad pro hospodářskou soutěž zhodnotil, že naše ceny byly predátorské," vysvětluje Jančura.

Jančura také řekl, že nečekal, jak ČD na jeho RegioJet zareagují. Dráhy ale snížily ceny jízdného například na trati mezi Prahou a Ostravou. "Já jsem počítal s tím, že České dráhy se spíš zamyslí nad sebou a že se budou snažit díky nám nabízet kvalitnější servis. To, že vezmou zákon do vlastních rukou a půjdou drsně pod naše ceny – 20 až 30 procent, tak to je hodně neuvážené,“ míní Jančura.

"S tím jsem nepočítal, já jsem počítal, že maximálně tím, že jsme šli o něco níž, než ČD, že nás dorovnaj, to bych chápal, ale to, že půjdou opravdu predátorsky proti nám a najednou s naším vstupem sníží ceny o 20 až 30 procent, je špatný.“ uzavřel Jančura.

Petr Šour

Související články: