V Brně bude evropské středisko sdílených služeb, práci v něm najde až 100 lidí

Brno, 7. září 2011 (MEDIAFAX) - Společnost Gardner Denver vybuduje v Brně evropské středisko sdílených služeb, do konce roku 2013 v něm plánuje postupně zaměstnat stovku lidí. Ve středu o tom informovala agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest.

business-zena-profil-250

Firma do rekonstrukcí kanceláří, pořízení nábytku a nákupu IT vybavení investuje kolem 20 milionů korun. Dalších 7,5 milionu Kč má Gardner Denver připravených na nábor nových zaměstnanců a vzdělávání.

"Brno v posledních letech přilákalo celou řadu investic do strategických služeb. Region do určité míry prošel přesně tou změnou, o kterou se snažíme, aby jí v přílivu investic prošla celá Česká republika. Tedy aby k nám postupně namísto výrobních projektů mířil stále větší počet investic do výzkumu a vývoje, do strategických služeb nebo do opravdu technologicky velmi náročné produkce," uvedl ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek (ODS).

Gardner Denver se před budováním nového centra rozhlížel i v dalších zemích střední a východní Evropy – například v Polsku, Bulharsku či Rumunsku.

"Česká republika je pro výstavbu našeho centra sdílených služeb v Evropě velice atraktivní zemí. CzechInvest nám poskytl nezbytná makroekonomická data, informace o místních úřadech, dotacích a také důležité kontakty. Díky novému centru budou finanční procesy v naší organizaci mnohem efektivnější a lépe řízené a zkušenosti a odborné znalosti našich talentovaných zaměstnanců tak budou soustředěny na jednom místě,“ sdělil viceprezident a finanční ředitel společnosti Gardner Denver Michael M. Larsen.

Společnost Gardner Denver, jejíž obrat byl v roce 2010 přibližně 1,9 miliardy dolarů (33 mld. Kč), je předním světovým výrobcem komplexních technických výrobků, jako jsou kompresory, membránová čerpadla a dmychadla pro průmyslová, medicínská, environmentální, dopravní a další zařízení. Dále se zabývá výrobou čerpadel využívaných v petrolejářských odvětvích a dalších zařízení pro přenos kapaliny, jako jsou náplně do ručních a brzdových převodovek, nebo pro petrochemický a potravinářský průmysl. Do budoucna firma plánuje požádat o finanční prostředky z programu ICT a strategické služby, který je součástí Operačního programu Podnikání a Inovace (OPPI). O rozdělování těchto dotací se podle stanovených kritérií v České republice stará CzechInvest.

Libor Popela

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN