V Brně bude evropské středisko sdílených služeb, práci v něm najde až 100 lidí

Brno, 7. září 2011 (MEDIAFAX) - Společnost Gardner Denver vybuduje v Brně evropské středisko sdílených služeb, do konce roku 2013 v něm plánuje postupně zaměstnat stovku lidí. Ve středu o tom informovala agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest.

business-zena-profil-250

Firma do rekonstrukcí kanceláří, pořízení nábytku a nákupu IT vybavení investuje kolem 20 milionů korun. Dalších 7,5 milionu Kč má Gardner Denver připravených na nábor nových zaměstnanců a vzdělávání.

"Brno v posledních letech přilákalo celou řadu investic do strategických služeb. Region do určité míry prošel přesně tou změnou, o kterou se snažíme, aby jí v přílivu investic prošla celá Česká republika. Tedy aby k nám postupně namísto výrobních projektů mířil stále větší počet investic do výzkumu a vývoje, do strategických služeb nebo do opravdu technologicky velmi náročné produkce," uvedl ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek (ODS).

Gardner Denver se před budováním nového centra rozhlížel i v dalších zemích střední a východní Evropy – například v Polsku, Bulharsku či Rumunsku.

"Česká republika je pro výstavbu našeho centra sdílených služeb v Evropě velice atraktivní zemí. CzechInvest nám poskytl nezbytná makroekonomická data, informace o místních úřadech, dotacích a také důležité kontakty. Díky novému centru budou finanční procesy v naší organizaci mnohem efektivnější a lépe řízené a zkušenosti a odborné znalosti našich talentovaných zaměstnanců tak budou soustředěny na jednom místě,“ sdělil viceprezident a finanční ředitel společnosti Gardner Denver Michael M. Larsen.

Společnost Gardner Denver, jejíž obrat byl v roce 2010 přibližně 1,9 miliardy dolarů (33 mld. Kč), je předním světovým výrobcem komplexních technických výrobků, jako jsou kompresory, membránová čerpadla a dmychadla pro průmyslová, medicínská, environmentální, dopravní a další zařízení. Dále se zabývá výrobou čerpadel využívaných v petrolejářských odvětvích a dalších zařízení pro přenos kapaliny, jako jsou náplně do ručních a brzdových převodovek, nebo pro petrochemický a potravinářský průmysl. Do budoucna firma plánuje požádat o finanční prostředky z programu ICT a strategické služby, který je součástí Operačního programu Podnikání a Inovace (OPPI). O rozdělování těchto dotací se podle stanovených kritérií v České republice stará CzechInvest.

Libor Popela

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...