V novém čísle Brno Business se dozvíte, kdo hýbe Brnem

Brno, 16. června 2011 - Druhé číslo čtvrtletníku Brno Business přináší na svých úvodních stránkách výsledky prestižní ankety Brno TOP 100. Představuje sto osobností a sto firem, které ve veřejném hlasování obsadily nejvyšší příčky mezi těmi, kteří dělají Brnu dobré jméno a posouvají kupředu jeho rozvoj.

nove-cislo

Rozvoji města jistě napomůže i stavba královopolských tunelů, o nichž přinášíme rozsáhlou reportáž. Svými výsledky se také představuje Urban centrum Brno, které právě slaví své páté výročí. Urbanistiky se týká také široká studie o brněnským brownfields. Seznamuje nás s jejich minulostí i budoucností a s jejím pokračováním se setkáte i v následujícím čísle. Mezi články o Brně se také dozvíte více o revitalizaci Cacovického ostrova a budete se moci seznámit s vizemi brněnských architektů, jak by mohla vypadat některá nevyužitá místa v Brně, v článku Městské zásahy Brno 2011.

bb_600-0
Druhé letošní číslo Brno Business také představí některé významné osobnosti. Dvacáté výročí vzniku vydavatelství CCB, které mimo jiné vydává právě časopis Brno Business, připomene rozhovor s majitelem a ředitelem CCB Tomášem Večeřou. Ten hovoří nejen o pracovních radostech a strastech, ale také o svém životě ve městě, které si vybral. V podobném duchu se nese také zajímavý rozhovor s ombudsmanem Pavlem Varvařovským. Viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura zase odpovídá na spoustu aktuálních otázek kolem cestovního ruchu a jeho ekonomických aspektů.

BB_600-1
Ekonomické části tohoto čísla Brno Business dominují výsledky soutěže o nejlepší stavby Jihomoravského kraje v roce 2010. Protože většina ocenění doputovala do Brna, je to pro Brňany zajímavé čtení. Velkou pozornost si zasloužilo i znovuotevření funkcionalistické kavárny ERA v Černých polích. Po mnoha ranách osudu se jí podařilo takřka po šedesáti letech vrátit původní podobu.

Na life stylových stránkách se dozvíte, jak rekreovat v lesích okolo Křtin, nebo kam zajít na golf. Přinášíme i tradiční přehled zajímavých automobilů a novinek v brněnských vinotékách.

BB_600-2

Kulturní rubrika zve diváky na Mezinárodní kytarový festival, Letní shakespearovské slavnosti na Špilberku, nebo na poslední sezónní premiéry do Národního divadla a Moravské galerie. Milovníkům historie je určeno povídání o svatojakubském hřbitově a objevení kostnice a o podzemních objevech při archeologických průzkumech v centru Brna. Tuto kapitolu doplňují tradiční rubriky o prvorepublikové architektuře a známých brněnských kavárnách

To vše a mnoho dalších aktualit z oblasti ekonomiky,  kultury a životního stylu na Vás čeká v dalším vydání časopisu Brno Business, který si můžete objednat zde.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...