V novém čísle Brno Business se dozvíte, kdo hýbe Brnem

Brno, 16. června 2011 - Druhé číslo čtvrtletníku Brno Business přináší na svých úvodních stránkách výsledky prestižní ankety Brno TOP 100. Představuje sto osobností a sto firem, které ve veřejném hlasování obsadily nejvyšší příčky mezi těmi, kteří dělají Brnu dobré jméno a posouvají kupředu jeho rozvoj.

nove-cislo

Rozvoji města jistě napomůže i stavba královopolských tunelů, o nichž přinášíme rozsáhlou reportáž. Svými výsledky se také představuje Urban centrum Brno, které právě slaví své páté výročí. Urbanistiky se týká také široká studie o brněnským brownfields. Seznamuje nás s jejich minulostí i budoucností a s jejím pokračováním se setkáte i v následujícím čísle. Mezi články o Brně se také dozvíte více o revitalizaci Cacovického ostrova a budete se moci seznámit s vizemi brněnských architektů, jak by mohla vypadat některá nevyužitá místa v Brně, v článku Městské zásahy Brno 2011.

bb_600-0
Druhé letošní číslo Brno Business také představí některé významné osobnosti. Dvacáté výročí vzniku vydavatelství CCB, které mimo jiné vydává právě časopis Brno Business, připomene rozhovor s majitelem a ředitelem CCB Tomášem Večeřou. Ten hovoří nejen o pracovních radostech a strastech, ale také o svém životě ve městě, které si vybral. V podobném duchu se nese také zajímavý rozhovor s ombudsmanem Pavlem Varvařovským. Viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura zase odpovídá na spoustu aktuálních otázek kolem cestovního ruchu a jeho ekonomických aspektů.

BB_600-1
Ekonomické části tohoto čísla Brno Business dominují výsledky soutěže o nejlepší stavby Jihomoravského kraje v roce 2010. Protože většina ocenění doputovala do Brna, je to pro Brňany zajímavé čtení. Velkou pozornost si zasloužilo i znovuotevření funkcionalistické kavárny ERA v Černých polích. Po mnoha ranách osudu se jí podařilo takřka po šedesáti letech vrátit původní podobu.

Na life stylových stránkách se dozvíte, jak rekreovat v lesích okolo Křtin, nebo kam zajít na golf. Přinášíme i tradiční přehled zajímavých automobilů a novinek v brněnských vinotékách.

BB_600-2

Kulturní rubrika zve diváky na Mezinárodní kytarový festival, Letní shakespearovské slavnosti na Špilberku, nebo na poslední sezónní premiéry do Národního divadla a Moravské galerie. Milovníkům historie je určeno povídání o svatojakubském hřbitově a objevení kostnice a o podzemních objevech při archeologických průzkumech v centru Brna. Tuto kapitolu doplňují tradiční rubriky o prvorepublikové architektuře a známých brněnských kavárnách

To vše a mnoho dalších aktualit z oblasti ekonomiky,  kultury a životního stylu na Vás čeká v dalším vydání časopisu Brno Business, který si můžete objednat zde.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN