DENÍK: Letům z Brna do Zadaru je konec, byly ztrátové

Brno, 6. května 2011 (MEDIAFAX) - Pravidelná letecký linka z Brna do chorvatského Zadaru nebude po zimní přestávce obnovena, důvodem je nízký zájemu. Informoval o tom v pátek Brněnský deník.„Linka nesplnila naše představy. Nedosáhli jsme cílů, které jsme si před loňskou turistickou sezonou dali,“ uvedl Petr Mück z ostravské společnosti Job Air Central Connect Airlines,která byla provozovatelem letní linky.

Letadlo

Jaké měla společnost plány a jak uspěly v konfrontaci s realitou, ovšem s odvoláním na obchodní tajemství prozradit odmítl. „Mohu jen říct, že ještě začátek sezony byl, co se týče zájmu cestujících slušný,“ podotkl Mück.

Podle ekonomického analytika společnosti Cyrrus Ondřeje Moravanského byl krach linky s niž letiště počítalo i pro letošní letní sezonu, očekávatelný. „Není to překvapení. Poptávka po lince byla malá. Zadar není tak turisticky atraktivní destinace, aby se tam lidem vyplatilo létat na vlastní pěst. Letenka by musela být mnohem levnější,“ upozornil v Brněnském deníku Moravanský.

Právě cena zpáteční letenky začínající až na 5990 korunách potenciální cestující podle listu odrazovala. Podle ředitele tuřanského letiště Tomáš Plačka se společnost snažila najít novou linku do Chorvatska už letos. „Nepodařilo se a teď už je pozdě. Ovšem vynasnažíme se vrátit tyto lety pro příští sezonu. Stejně jako charterové lety do Egypta a Tuniska zrušené kvůli tamním politickým nepokojům,“ ujistil Plaček.

Přestože se linky do Zadaru letos Brno nedočká, nabízí i tak Brno letos nejvíce pravidelných leteckých linek do zahraničí v historii. Kromě pěti letů týdně do Prahy se létá jedenáctkrát do Londýna, osmkrát do Moskvy, třikrát do Milána a dvakrát do Říma, Petrohradu a španělského Alicante.

Libor Popela

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...