V Brně vznikne 100 nových míst pro IT experty

Praha, 10. března 2011- Česká republika v současné době nabízí jedny z nejlepších podmínek pro investice do informačních technologií a do vývoje softwaru. Přilákání další společnosti, která u nás vytvoří desítky vysoce kvalifikovaných pracovních míst je úspěchem, řekl ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek.

ITspec

„Jsem rád, že v pomyslné soutěži o investici společnosti FNZ zvítězilo Brno. Jihomoravský kraj je v posledních letech mezi investory velice populární. Investují zde zejména do informačních technologií a vývoje softwaru. Svůj díl na tom zajisté má i přítomnost Masarykovy univerzity, která produkuje schopné absolventy,“ vysvětluje generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek.

Pracovní příležitosti ve společnosti našli především absolventi vysokých škol se zaměřením na informační technologie. „V současné době máme 55 zaměstnanců, kteří pracují na 8 projektech. V blízké budoucnosti zamýšlíme přijmout dalších 50 lidí,“ uvádí Jack Doig. Současný tým FNZ Brno tvoří kromě českých občanů a Slováků také Bulhar, Portugalec, Arménec, dva Skotové a několik Novozélanďanů.

FNZ svým zákazníkům především z Velké Británie, Austrálie a Nového Zélandu nabízí jedinečný online systém správy majetku, který je zacílený na potřeby finančních institucí. Jejími koncovými klienty jsou jak profesionální finanční poradci a specialisté, tak jejich koncoví zákazníci případně finanční odborníci v rámci korporátních struktur. Mezi její klienty patří například společnosti AXA, JP Morgan či HSBC. Základnu má FNZ na Novém Zélandu a evropské vedení sídlí v Edinburghu.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...