Na rušné Pisárecké ulici vznikne podjezd pro cyklisty i pěší

Brno, 27. října 2023 - Překonat rušnou Pisáreckou ulici pěšky nebo na kole bude o něco snazší. V budoucnu by zde totiž mohl vzniknout bezpečný podjezd. Brněnští radní souhlasili se zpracováním investičního záměru křížení Pisárecké se stezkou pro pěší a cyklisty.

podjezd cyklista

„Křížení s ulicí Pisáreckou, kde je intenzita automobilové dopravy 18 000 vozidel za den, je nyní řešeno přechodem a přejezdem pro cyklisty se světelnou signalizací. Ten se ale nachází mimo přímou trajektorii cyklotrasy, tudíž si nemalé množství lidí zkracuje cestu přímo přes silnici a dochází tak k řadě nebezpečných situací. Vytvořením mimoúrovňového křížení stezky pro pěší a cyklisty s ulicí Pisáreckou zvýšíme bezpečnost a zajistíme bezkolizní a plynulejší pohyb cyklistů i chodců bez vlivu na ostatní druhy dopravy v jednom z nejzatíženějších úseků,“ vysvětlil radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Už dříve se možnostmi mimoúrovňového křížení tras pro cyklisty a vozidla zabývala technická studie. Z ní vzešel jako nejvhodnější varianta podjezd pod hlavní komunikací. Ten bude dlouhý přibližně 48 metrů a široký 4 metry. Orientační odhad nákladů je v rozmezí 18,5–22,5 milionu korun. Podrobné řešení i náklady budou jasnější v dalších fázích přípravy projektu.

Zdroj: TIS MMB, Foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...