Na Základní škole Sirotkova pokročily práce na stavbě nového traktu

Brno, 28. srpna 2023 – V průběhu letních prázdnin výrazně pokročily stavební práce na výstavbě nového traktu ZŠ Sirotkova za přibližně 41 milionů korun. Zřizovatelem je městská část Brno-Žabovřesky. Projekt, který bude dle harmonogramu trvat 15 měsíců, plně respektuje potřeby provozu školy. Proto veškeré bourací práce proběhly v době velkých letních prázdnin a vše úspěšně směřuje k tomu, aby nebyla ohrožena topná sezóna nového školního roku.

zs sirotkova

S ohledem na blížící se zahájení nového školního roku, má za sebou realizující stavební firma KALAHA úplné odstranění původního objektu a kotelny, společně s původní již nevyhovující technologií.

„V současnosti jsou položeny základy pro nově budovanou část školy, ve které dle projektu budou pro větší konektivitu výuky vybudovány moderní učebny pro výuku odborných předmětů. Jde o předměty chemie, přírodopisu, fyziky a robotiky. Výstavba nového traktu školy přinese také prostor pro tři nové odborné kabinety, skladovací prostory a kotelnu,“ přiblížil celou koncepci této investiční akce do starosta MČ Brno-Žabovřesky, Filip Leder (KDU-ČSL).

Stavba byla od samého počátku připravována v režimu kooperativní formy financování, tedy jak z prostředků městské části, tak města Brna v rámci Integrované strategie rozvoje Brněnské metropolitní oblasti 2021+ a dále byl projekt směřován do výzvy ITI IROP EU.

Celkové odhadované náklady na stavbu a vybavení nejmodernějšími pomůckami jsou ve výši více jak 41 milionů korun.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...