Komunitní centrum Plovdivská je dokončené

Brno, 16. května 2023 - Komunitní centrum na Plovdivské je po stavební stránce dokončené. Náklady na jeho vybudování dosáhly 78 milionů korun, ze svého rozpočtu je uvolnilo statutárního město Brno. Do nového komunitního centra se přesune Středisko volného času Lužánky – žabovřeské pracoviště LATA, což umožní rozšíření provozu a rozvoj aktivit Waldorfské školy v objektu, kde LATA dosud provozuje svoji činnost.

plovdivska brno rekonstrukce

„Před pár dny definitivně zmizelo zařízení staveniště, byl oset exteriér objektu, proběhly poslední drobné úpravy a objekt se připojil na pult centrální ochrany. Nyní pořizujeme interiérové vybavení a připravujeme kroky k zahájení provozu Komunitního centra. To je s ohledem na zahájení letních příměstských táborů naplánováno na pondělí 3. července,“ upřesňuje starosta MČ Brno-Žabovřesky Filip Leder (KDU-ČSL).

V bezbariérovém přízemí objektu bude ve stejném termínu zahájen provoz tréninkové kavárny PRÁH a bude otevřena společenská místnost Senior pointu, s možností pravidelného společného stravování seniorů. Podle Filipa Ledera radnice uvažuje o přihlášení Komunitního centra do soutěže STAVBA ROKU.

„Výstavba Komunitního centra je dovršením naší dlouholeté snahy dát smysluplné využití léta nefunkční výměníkové stanici. Podařilo se nám ji po složitých peripetiích bezplatně získat. Tím jsme zabránili realizaci developerského projektu, který nerespektoval specifický genius loci tohoto místa. Musím říci, na celkovém kladném výsledku se podílela i iniciativa místních obyvatel, kteří se následně stali součástí našich pravidelných setkání k výstavbě Komunitního centra. Pravidelná informovanost a komunikace, byla cestou, jak společně předejít situacím, které s sebou občansky vždy takováto velká stavba nese,“ dokresluje historický kontext projektu Leder.

Proměna nefunkční výměníkové stanice na moderní komunitní centrum začala v lednu 2022. Stavba byla dle harmonogramu dokončena a zkolaudována letos v dubnu. Stavebníkem komunitního centra byla městská část Brno-Žabovřesky, generálním projektantem pak Ateliér 99. Provoz Komunitního centra Plovdivská bude spadat pod aktivity Společensko-kulturního centra Rubín.

Zdorj a foto: MČ Brno-Žabovřesky


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...