MČ Brno-střed pokračuje v investicích do školství i v roce 2023

Brno, 21. prosince 2022 - V návaznosti na růst cen energií pokračují investice do snížení energetické náročnosti budov mateřských a základních škol a školních jídelen v Městské části Brno-střed. V roce 2023 bude dokončena největší stavební akce, modernizace ZŠ Antonínská. Dále bude zateplena MŠ Úvoz a MŠ Tučkova, zrekonstruována kuchyně ve školní jídelně Úvoz a výdejna jídel v ZŠ Hroznová.

deti skola lavice

V roce 2022 probíhala největší stavební akce v oblasti školství na Brně-střed – modernizace ZŠ Antonínská. Veškeré úpravy budou dokončeny v průběhu jara a léta 2023. „V roce 2022 jsme byli svědky velkých stavebních úprav ZŠ Antonínská. Díky nim se škola stala bezbariérovou, neboť do bočního schodiště byl vestaven výtah, který zpřístupnil všechny podlaží školy. Kromě toho zde byly vybudovány nové bezbariérové toalety. Hlavní část úprav školy spočívala ve vybudování nové tělocvičny a nových moderních odborných učeben. Tyto prostory budou zpřístupněny žákům od 2. pololetí aktuálního školního roku. Na jaře 2023 bude dokončeno venkovní hřiště, umístěné na střeše tělocvičny a relaxační zóny na střechách učeben. Přes léto pak bude dokončena rekonstrukce předprostoru před základní školou,“ uvedl 2. místostarosta městské části Brno-střed pro oblast školství a bytové politiky Martin Vrubel.

V návaznosti na růst cen energií chce MČ Brno-střed pokračovat ve snižování energetické náročnosti budov škol a školních jídelen.

„V roce 2023 máme v plánu zateplit budovu mateřské školy Úvoz a zrekonstruovat kuchyni ve školní jídelně Úvoz a výdejnu jídel v základní škole Hroznová. Na poslední chvíli se nám podařilo získat finance i na zateplení mateřské školy Tučkova. Navíc jsme naštěstí získali prostředky na řešení dlouhodobého problému - havarijního stavu římsy a fasády budovy základní školy v ulici Rašínova, která patří pod naší základní školu Husova,“ řekl Vrubel.

„Kromě stavebních úprav chceme pomoci našim školám získat finance na školní psychology, speciální pedagogy a pedagogy volného času. Uvědomujeme si, že kvalitu školství ovlivňují hlavně lidé. Proto chceme pomoci našim školám vyjednat u magistrátu finance na zajištění, nyní velmi potřebných, školních psychologů, speciálních pedagogů, a tam, kde je to potřeba i pedagogů volného času,“ doplnil Vrubel.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...