Ve Waldorfské škole na Plovdivské se mohou těšit na nový bazén

Brno, 11. dubna 2022 - Brněnští radní odsouhlasili celkovou rekonstrukci školního plaveckého bazénu na waldorfské střední, základní a mateřské škole na Plovdivské. Samotná rekonstrukce by měla započít začátkem příštího roku.

plavecky bazen

Na Plovdivské 8 funguje od roku 2008 waldorfská základní škola, která byla následně rozšířena o mateřskou a také střední školu. „Nový bazén poslouží nejen k rozšíření plavecké výuky pro děti a žáky Waldorfské školy Brno, ale díky nově vybudovanému samostatnému vstupu bude v odpoledních a večerních hodinách otevřen i pro veřejnost,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Současný plavecký bazén o rozměru 17 x 8 metrů je nyní v nepoužitelném stavu. Zastaralé je jak zázemí, tak bazénová technologie. „Rekonstrukce zahrne nejen opravu bazénu, ale i výměnu stávající bazénové technologie za novou a veškeré stavební úpravy v prostoru bazénu, šaten a sociálního zázemí včetně elektroinstalace, topení nebo vzduchotechniky,“ nastínil rozsah oprav radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Předpokládaná cena rekonstrukce včetně přípravných prací je 34 981 000 korun včetně DPH.

Zdroj: Tiskové středisko MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...