Kauza kolem vinohradského areálu GO UP snad směřuje ke konci

Brno, 11. května 2021 – Kritizovaný projekt rekreačního areálu s desetipatrovým hotelem společnosti PROPERITY vici s.r.o. s názvem GO UP Brno bude pravděpodobně minulostí. Dlouhodobě na nevhodnou podobu projektu upozorňovala opoziční zastupitelka Vinohrad Jitka Ivičičová i vinohradská veřejnost, která v minulosti masivně protestovala na jednání zastupitelstva městské části. Vinohradská radnice po protestech požádala o pomoc vedení města Brna.

ruce podane

Jednáním se starostou a investorem byl pověřen 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík. Majetkový odbor přišel s řešením, že město odkoupí dotčený pozemek a městská část uhradí investorovi jeho vzniklé náklady. Vinohradský starosta původně nechtěl na nabídku přistoupit a chtěl se podílet s městem Brnem na odkupu pozemku, i když by to městskou část stálo o tři miliony korun více.

„Protože měl pan starosta jiný názor, než o který se opíralo město, muselo proběhnout další jednání se zástupci městské části Brno-Vinohrady i s investorem. Vyjasnili jsme si i za účasti právníků, že konstrukce odkupu je správná a pan starosta slíbil, že navrhované řešení nakonec přijme. Dohodli jsme se s koaličními partnery, že není nutné předkládat odkup pozemku na mimořádné jednání zastupitelstva. Odkup pozemků bude tedy projednán na řádném jednání zastupitelstva města Brna 25. května,“ uvedl Hladík.

Město Brno by mělo odkoupit pozemky za dohodnutou kupní cenu 15,4 milionů korun. Náklady vzniklé investorovi ve výši 8,6 milionů korun by měla vypořádat městská část Brno-Vinohrady. Město Brno je připraveno poskytnout městské části k tomuto účelu zápůjčku ve výši 6,6 milionů korun.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...