V centru Brna vznikne rezidenční projekt za 1,5 miliardy

Brno, 18. března 2021 - Brněnské Zábrdovice pokračují v překotném rozvoji. Developerská a investiční společnost Domoplan zahájila v této části výstavbu svého dosud největšího projektu – rezidence Pekárenský dvůr. Ta nabídne skoro 250 bytových jednotek různých dispozic, 3 townhousy, 222 parkovacích míst, 24/7 recepci se službou soukromého concierge, komunitní lounge s knihovnou i vlastní fitcentrum v každém ze 4 bytových domů.

rezidence pekarensky dvur

V semiprivátním vnitrobloku vyroste park, společná zahrádka i dětské hřiště. Celková hodnota projektu činí jeden a půl miliardy korun. Dokončení projektu je naplánované na druhou polovinu roku 2023.

Lokalita brněnských Zábrdovic je místem s nezaměnitelnou atmosférou. Oblast s důležitou industriální minulostí jen pár kroků od centra Brna. V jejím srdci od roku 1907 fungovala velká pekárna. Dnes na jejích základech vyrůstá unikátní rezidenční projekt Pekárenský dvůr. “Do rychle se rozvíjející lokality brněnských Zábrdovic chceme přinést to, o co jsme se snažili vždy jedinečnou architekturu navrženou špičkovými designéry a architekty s důrazem na využití kvalitních materiálů. Zároveň chceme přinést nový koncept bydlení, ve kterém budou mít lidé dostatek soukromí, ale také hodně prostorů a možností, jak trávit čas společně,” vysvětluje zakladatel společnosti Domoplan Tomáš Vavřík.

Projekt je navržen do čtyř bloků. Dohromady Pekárenský dvůr nabídne téměř 250 bytů různých dispozic, od startovacích studií a menších bytů přes větší rodinné byty s tím, že téměř každý disponuje vlastním balkonem nebo terasou. V otázce interiérů společnost Domoplan opět nabídne zájemcům možnost využít tzv. TurnKey řešení. Budoucí majitel může využít služeb profesionálních designérů a společně s nimi si zařídit interiér přímo na míru za výrazně nižší cenu, než kterou by běžně zaplatil.

Pohled Bratislavska 02

V posledním patře rezidence je navržený exkluzivní střešní penthouse s celkovou výměrou přes 260 metrů čtverečních. V současné chvíli se jedná o vůbec největší penthouse v Brně s výhledem na místní pamětihodnosti.

Kromě klasických bytů projekt nabídne i speciální koncept bydlení známý spíše ze zahraničí – townhousy. V areálu vyrostou celkem tři. “V rámci vnitrobloku jsme mimo 4 hlavní objekty představili také bydlení ve formě townhousů, které snoubí to nejlepší z obou světů – praktické umístění přímo v centru Brna se soukromou zahradou orientovanou do klidného vnitrobloku,” říká Dagmar Zvoníčková z londýnského studia Identity Design, které stojí za podobou interiérů Pekárenského dvora a ve spolupráci s ateliérem Dimense navrhovali také podobu fasád a celkové vyznění projektu.

V jedné z hlavních budov vzniknou přibližně 3 komerční jednotky, jejichž obsazení bude společnost Domoplan vybírat tak, aby co nejlépe odpovídaly potřebám a přáním budoucích obyvatel Pekárenského dvora – od klidné kavárny přes domácí pekařství navazující na tradici tohoto místa, restauraci nebo kadeřnictví.

Terasa vyhled na Brno

Po stránce architektonického řešení nabízí Pekárenský dvůr moderní architekturu s vysokým standardem materiálů. Navíc jako první a jediný rezidenční projekt v Brně bude mít certifikaci udržitelnosti budov BREEAM. Všechny fasády získají cihlový obklad, samozřejmostí jsou pak zelené střechy, kvalitní dřevěné podlahy nebo velká hliníková okna s kovovou mříží továrního charakteru. “Naším cílem je vytvořit novou moderní rezidenční čtvrť, která vrátí této lokalitě původní obytnou funkci a která bude strukturou zastavění korespondovat se stávajícím typem zástavby. Architektura všech objektů je střídmá a nenásilná – čisté fasády s pravidelným rytmem okenních otvorů. Současně se ale snaží pracovat s jednoduchými prvky hmotového narušení stereotypu fasád v podobě zapuštěných lodžií a vyložených balkónů,” popisuje hlavní architekt projektu Radim Lička ze společnosti Dimense.

Kromě moderního bydlení nabídne Pekárenský dvůr i širokou paletu možností pro trávení volného času – komunitní lounge s knihovnou, místem pro práci a setkání s hosty majitelů, fitness centrum, wellness nebo relax zónu s masážemi. Všem obyvatelům bude navíc k dispozici nepřetržitá recepce se službou soukromého concierge, který pomůže např. s objednáním taxi, zajištěním rezervací, převzetím zásilek nebo v případě potřeby zavolá i opraváře. Ve vnitrobloku pak vyroste dětské a workoutové hřiště, nabíječky na elektromobily nebo samoobslužná myčka. “Rezidence Pekárenský Dvůr není dalším typickým rezidenčním domem, jde spíše o komunitu, nový životní styl, který navazuje na dnešní stále rychlejší životní tempo. Svým budoucím rezidentům komplex nabídne celou škálu vyžití – od wellness a fitness, přes recepci, lounge zónu, až po venkovní slunnou sdílenou střešní terasu. Představuje tak unikátní místo, s ojedinělou atmosférou, nabízející klidné bydlení přímo v centru Brna s výhodami 5hvězdičkového hotelu,” zakončuje Ivana Linderová ze studia Identity Design.

Penthouse 02 2


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...