Na Hviezdoslavově ulici mají vzniknout nové chodníky

Brno, 17. března 2021 – Nová souvislá městská zástavba na severní straně ulice Hviezdoslavovy ve Slatině není spojena s městem žádným souvislým chodníkem. Tato nekomfortní situace by se mohla brzy změnit.

chodnik zena

„Ulice Hviezdoslavova je značně frekventovaná komunikace, kterou projede denně velké množství aut. Pro pěší neexistuje vhodná alternativní spojnice, chodci musí místy využívat i nezpevněné krajnice vozovky, což je nebezpečné. Naším cílem je změnit to tak, aby se zde lidé mohli bezpečně pohybovat. Pěších zde totiž stále přibývá nejen v souvislosti s novou městskou zástavbou,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Nový souvislý chodník by podle plánu měl využít některé stávající zpevněné plochy. Celkem se jedná o 870 metrů. Nové úseky chodníku budou z betonové zámkové dlažby, návrh řeší také odvodnění a umístění veřejného osvětlení. „Po obou stranách chodníku bude v šířce 0,5–1,5 metru obnovena travní zeleň. Nově zde bude 25 sloupů veřejného osvětlení. Odhadovaná výše investice je 5 450 000 korun včetně DPH. Tato částka zahrnuje jak stavební práce na komunikaci a obnovu zeleně, tak opravy stávajících dlažeb, přípravné a projektové práce. V této fázi se jedná o orientační částku,“ řekl radní pro oblast investic David Grund.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...