V Bystrci vznikne nová mateřská škola pro 84 dětí

Brno, 30. ledna 2021 - V Bystrci bude nová školka. Dvoupodlažní budova s maximální kapacitou 84 dětí ve třech třídách vznikne při ulici Nad Dědinou. S výstavbou by se mělo začít už letos na podzim. Budova plánované trojtřídní školky pro 84 dětí bude dvojpodlažní se zelenou střechou. Součástí bude kuchyně pro přípravu přesnídávek a obědů.

skola skolka

„Areál dotvoří zahrada s hřištěm, pískovištěm, prolézačkami, houpačkami a dalšími hracími prvky. Počítá se i s parkovištěm. V budově školky se plánuje klimatizace a tělocvična o ploše 126 m2, kde budou probíhat i zájmové kroužky pro děti nebo besídky pro rodiče“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Zatím odsouhlasená spoluúčast městské části Brno-Bystrc na projektovou dokumentaci je 1 990 000 korun. „O další finanční spoluúčasti spojené s rozšířením původního zadání bude jednat rada a zastupitelstvo městské části Brno-Bystrc na nejbližším zasedání,“ doplnil místostarosta městské části Brno-Bystrc Vladimír Vetchý.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...