Brno investuje 211 milionů do oprav svých škol

Brno, 5. listopadu 2020 - Při přípravě rozpočtu na příští rok oslovil magistrát jednotlivé městské části s tím, aby předložily požadavky na opravy školských zařízení, která se nacházejí na jejich území. Na základě dodaných žádostí byl sestaven seznam projektů, které chce město podpořit.

skola budova rekonstrukce

„Stejně jako v minulých letech předkládaly městské části požadavky na opravy škol a školek. Pro příští rok chceme podpořit 24 městských částí, a to částkou 211 milionu korun. Proto jsme dnes doporučili zastupitelům, aby tuto sumu na svém nadcházejícím zasedání schválili. Finanční prostředky budou městským částem vždy odeslány až po předložení smluvní dokumentace k jednotlivým stavebním akcím,“ přiblížil první náměstek primátorky Petr Hladík.

Městské části mají v plánu rekonstruovat jídelny, umývárny, hřiště apod. „Cílem je podpořit především akce, které napraví nevyhovující stav zařízení. Důležité jsou také projekty na zlepšení podmínek pro výuku dětí a žáků. Nejvyšší částka, 25 milionů korun, je určena na přístavbu ZŠ Antonínská. Téměř 18 milionů korun putuje na výstavbu mateřské školy na Kamechách a 17 milionů korun pošle město na opravu školní jídelny v mateřské škole na Arménské,“ dodal Jaroslav Suchý, radní pro oblast školství a sportu.

Mezi další připravované opravy a projekty například patří:

  • Přestavba bývalé kotelny na novou třídu v MŠ Měřičkova 46 (příspěvek města 16 milionů korun)
  • Rekonstrukce školní jídelny v MŠ Tišnovská 169 (příspěvek města 14,5 milionu korun)
  • Zateplení budovy ZŠ Jana Babáka 1 (příspěvek města 14,15 milionu korun)
  • Statické zajištění MŠ Loosova 11 (příspěvek města 10 milionů korun)
  • Rekonstrukce kotelny v ZŠ a MŠ Pastviny 70 (příspěvek města 9 milionů korun)

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...