Brněnské bazény a koupaliště se otevírají veřejnosti

Brno, 29. května 2020 – Všechny sportumilovné Brňany jistě potěší dobrá zpráva: vedle jiných zařízení se po rozvolnění opatření proti koronaviru opět otevřou další sportoviště provozované společností STAREZ – SPORT, a. s. Lidé se budou moci vrátit k dalším ze svých oblíbených aktivit.

plavani rodina

„I když budou areály vzhledem k nařízením ministerstva zdravotnictví fungovat v omezeném režimu, svou hlavní funkci plnit budou. Jsme rádi, že v této těžké době můžeme obyvatelům znovu nabídnout vítané rozptýlení a zábavu,“ oznámil náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

Už v sobotu 30. května mohou návštěvníci zamířit na Letní koupaliště Zábrdovice, kde na ně vedle bazénů budou čekat i beachvolejbalové hřiště a tobogan. V provozu bude rovněž bufet s občerstvením.

Hned v pondělí 1. června se budou moct plavci opět vydat do Městského plaveckého stadionu Lužánky i Aquaparku Kohoutovice, který se dočkal plánované rekonstrukce. Vzhledem k nařízením ministerstva vnitra nebude možné v areálech využívat wellness ani parní sauny a lehátka, samotné bazény však budou s omezenou kapacitou k dispozici. V kohoutovickém Aquaparku bude při dodržení povinných rozestupů fungovat také tobogán či posilovna.

K oběma bazénům se brzy přidá také Lázeňské a relaxační centrum Rašínova, které by se po rekonstrukci mělo otevřít v pondělí 8. června. I ono nabídne bazén spolu s vířivkou bez bublinek, už nyní je v provozu zdejší posilovna. Krytý plavecký bazén Ponávka se po probíhající rekonstrukci vodovodního potrubí otevře na začátku srpna.

Až později přijde na řadu Letní koupaliště Riviéra, které je limitováno maximální kapacitou 300 návštěvníků, což je pro provoz tak velkého koupaliště neekonomické. Denní náklady se pohybují mezi 130 a 160 tisíci korunami. Tři sta návštěvníků denně by koupališti přineslo přibližně 20 tisíc korun, a každý den by tak vznikla ztráta na 120 tisíc.

„Pokud bychom navíc dovnitř vpustili 300 osob, pak před branami každý den při hezkém počasí zůstane několik tisíc oprávněně nazlobených lidí, které bychom už do areálu pustit nemohli. Riviéra je největší koupaliště v Česku a nejde jej tak srovnávat s malými koupališti,“ uvedl ředitel STAREZ – SPORT, a. s., Martin Mikš. S otevřením Riviéry se počítá od 22. června, kdy se má limit návštěvníků zvýšit na tisíc. V případě změny limitů to může být i dříve.

Na Riviéře už jsou v provozu alespoň beachvolejbalové kurty, fungují též areály Hala Vodova, Malá kopaná Lužánky a Fotbalové centrum Ivanovice. „Přestože se zejména u bazénů a koupališť potýkáme vzhledem k vyšším nárokům na hygienu a dezinfekci s výrazně vyššími náklady, snažíme se poskytovat naše služby v co největší míře, abychom návštěvníkům dopřáli maximum toho, na co jsou zvyklí,“ dodal Mikš.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...