Cyklostezka pod Kamennou čtvrtí se dočká nového osvětlení

Brno, 6. května 2020 – Město Brno poskytne peníze na vybudování nového veřejného osvětlení cyklostezky Kamenná–Anthropos. Radní doporučují zastupitelstvu schválit dotaci na projekt ve výši 8 150 000 korun. „Celková délka trasy, kde ve členitém terénu vznikne nové osvětlení, je 2 420 metrů. Na cyklostezce vznikne zhruba 85 nových světelných míst,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

lampa cyklostezka brno

„Plánované náklady činí 230 000 korun za vyhotovení projektu, 130 000 korun za montáž a demontáž dopravního značení, 2 935 000 korun za nosný materiál. Elektromontážní práce vyjdou na 957 000 korun a zemní práce na 3 898 000 korun. Vnímáme tento projekt jako velmi důležitý a významný pro všechny, kteří v této lokalitě sportují nebo jen procházejí,“ uvedl radní pro oblast investic David Grund.

O vybudování veřejného osvětlení ve zmíněném úseku měla zájem jak příslušná městská část Brno-střed, tak Policie ČR. „Díky veřejnému osvětlení cyklostezky se zde zvýší bezpečnost chodců a cyklistů. V bezprostřední blízkosti nově nasvětleného úseku cyklostezky se nachází několik sportovišť a dětských hřišť. Oblastí proto putuje nejen velké množství cyklistů, ale i maminek s dětmi a kočárky či mládeže,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Realizace projektu se předpokládá od 1. 7. 2020 do 31. 8. 2021.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...