KAM představí návrh nového územního plánu v živém vysílání

Brno, 15. dubna 2020 – Jak se bude v příštích letech rozvíjet Brno? Kde bude možné stavět nové ulice a čtvrti, silnice nebo tramvajové tratě? Nejen tato témata osvětlí odborníci z kanceláře městského architekta, kteří představí návrh nového územního plánu. Chtějí tak Brňany seznámit s dokumentem před jeho veřejným projednáním. Vzhledem k trvajícímu nouzovému stavu namísto původních setkání v městských částech připraví online přenos. Na dotazy budou odpovídat také zástupci vedení města a Odboru územního plánování a rozvoje.

Pruvodce kam uzemni plan brno

Přenos mohou lidé sledovat živě ve čtvrtek 16. dubna od 17 hodin na Facebooku Kanceláře architekta města Brna. Po prezentaci bude vyhrazen prostor pro dotazy veřejnosti. Ty bude možné posílat online od pondělí 13. dubna přes SLI.DO pod heslem #brnoup.

„Na duben jsme připravili osm setkání s občany napříč městskými částmi Plán jede k vám! Ta jsme však vzhledem k nouzovému stavu museli zrušit. Hledali jsme proto možnost, jak lidem představit návrh nového územního plánu i za této mimořádné situace a rozhodli se pro online přenos, který může sledovat každý. Jakmile to bude možné, budeme samozřejmě hledat termíny pro náhradní setkání,“ shrnul ředitel Kanceláře architekta města Brna Michal Sedláček.

Město Brno zveřejnilo návrh nového územního plánu 24. března na webových stránkách upmb.brno.cz, kde lidé najdou také všechny aktuální informace k jeho veřejnému projednání. To se bude konat 17. června 2020 v zastupitelském sále Nové radnice na Dominikánském náměstí.

Pomoci lidem vyznat se v procesu veřejného projednání má také nová brožura KAM s názvem Průvodce Brňana novým územním plánem. Lidé si ji mohou zdarma stáhnout na webové stránce kanceláře městského architekta.


Související články: