Výstava prozradí budoucí podobu kreativního centra na Cejlu

Brno, 6. června 2018 – Jak proměnit objekt bývalé brněnské káznice na Cejlu v kreativní centrum pro umělce? To bylo úkolem architektonické soutěže, kterou připravilo město Brno ve spolupráci s kanceláří městského architekta. Lidé teď mohou vidět všech sedm soutěžních návrhů na výstavě.

kreativni centrum kaznice cejl

V pátek 8. června a v sobotu 9. června mají jedinečnou možnost navštívit výstavu v autentických prostorách káznice v ulici Bratislavská. Poté se celá expozice přesune do Urban centra v Mečové ulici, kde potrvá až do konce července. Vstup je zdarma.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 7. června od 18 hodin v robotárně káznice. Na místě představí svůj návrh autoři vítězné koncepce. Lidé se mohou těšit také na hudební vystoupení Toma Holiče.

První cenu v soutěži udělila odborná porota autorům z pražského atelieru KAVA. V prostorách káznice by podle jejich návrhu mohly vyrůst sdílené i samostatné kanceláře, ateliéry pro umělce, otevřené dílny, střižny, kavárna, hudební klub nebo sál s kapacitou až pro dvě stě padesát lidí. Řešení návrhu je zároveň otevřené pro další vývoj kreativního centra, který bude z velké části vycházet také z potřeb jeho uživatelů. Část památkově chráněného objektu přitom zůstane zachována jako muzeum.

Účelem soutěže bylo získat kvalitní architektonické řešení na podobu kreativního centra, které je jedním ze strategických projektů města. Dalším krokem bude zpracování projektové dokumentace k jeho realizaci. Město si od projektu slibuje nejen vytvoření pracovního zázemí pro kreativní profese, ale také podporu rozvojové lokality kolem ulic Cejl a Bratislavské a oživení veřejných prostorů v okolí objektu.

Vizualizace: kolektiv autorů KAVA


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...