Z Riviéry uniká voda, po sezóně se bazény začnou rekonstruovat

Brno, 14. srpna 2017 - Koupaliště Riviéra se po skončení sezóny začne rekonstruovat. Rada města Brna schválila výběr zhotovitele oprav, který vyřeší problémy s unikající vodou. Z bazénů totiž denně prosákne dvě stě tisíc litrů vody.

rodina koupani bazen

„Z bazénů nyní každý den prosákne cca 200 m³ vody. Objem bazénů činí podle provozního řádu celkem 7 906 m³. Z toho je zřejmé, že takový průsak je dlouhodobě neúnosný, a rekonstrukce je tedy nezbytná. Naší prioritou bude samozřejmě to, aby bylo možné areál znovu otevřít už na začátku příští letní sezóny,“ uvedl náměstek primátora Richard Mrázek.

Stavební práce, které provede společnost Metrostav, budou zahrnovat především modernizaci bazénové technologie a opravu stěn bazénu včetně nových přelivových žlábků. Stavba zahrnuje také úpravu dětského brouzdaliště, stavbu tobogánu a skluzavky i nové atrakce. Modernizace bazénů bude provedena nerezovými vanami, které budou osazeny na sanovaný stávající podkladový beton.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...