Moravské zemské muzeum zahájí oslavy 200 let od založení

Brno, 5. září 2016 - Moravské zemské muzeum v roce 2017 slaví 200 let od svého založení. Slavnostní zahájení celého roku oslav se uskuteční v pátek 9. září ve 13 hodin na Biskupském dvoře. Pro návštěvníky je připraven bohatý doprovodný program, během kterého jednotlivá odborná oddělení představí svou činnost interaktivní a hravou formou.

barbari-poklady350

Nabídka aktivit je různorodá, děti i dospělí si kupříkladu budou moci z hlíny vyrobit vlastní Věstonickou venuši, prozkoumat Mendelův úl, poskládat loutkové divadlo z papíru, vyzdobit kraslice či vyrobit otisk zkameněliny a odnést si jej domů jako přívěšek. Návštěvníci zjistí více o dávných řemeslech, ražbě mincí či dobovém odívání. Připraveny budou rovněž komentované prohlídky v působivé expozici Fauna Moravy.

Vrcholem dne bude otevírání truhly velkomoravského pokladu, který obsahuje pozlacené repliky šperků velkomoravských princezen - náušnice, prsten a přívěšek, tzv. gombík. Naše muzeum rozdalo (a stále rozdává) klíče k tomuto pokladu. Správný klíč je však jen jeden a jeho majitel si poklad odnese domů. Vlastníci ostatních klíčů však nemusejí zoufat - mohou své klíče použít jako poukaz na vstupenku za 200 haléřů (20Kč) na koncert kapely Poletíme? od 20 hod. v Biskupském dvoře, kterým se slavnostní program završí. Další podrobnosti naleznete na oficiálním webu www.200letmzm.cz.


Související články: