Jedenáctý ročník ankety Brno TOP 100 zná vítěze!

Brno, 9. října 2013 - Jedenáctý ročník ankety Brno TOP 100 s podtitulem „Kdo hýbe Brnem“, pořádané časopisem Brno Business & Style (vydavatelství CCB), zná své vítěze! Výsledky ankety byly vyhlášeny v úterý 8. října 2013 na podnikatelském setkání a společenském večeru v Hotelu Brno Maximus Resort. Anketa se konala ve spolupráci s Regionální hospodářskou komorou Brno a pod záštitou primátora Romana Onderky.

top100-2012

Organizátoři ankety Brno TOP 100 ocenili sto nejvýznamnějších brněnských firem, sto nejvýznamnějších osobností a sto nejvýznamnějších organizací. O vítězích ve dvoukolovém hlasování rozhodla veřejnost. Platných hlasů organizátoři obdrželi přes 21 tisíc.  

Mezi vítězi je letos 17 nováčků
V letošním ročníku se ve všech kategoriích poprvé umístilo celkem 17 nováčků. Z osobností je to například rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek, z firem AutoCont CZ, GEMINI oční centrum nebo Knihkupectví a nakladatelství Ryšavý Šimon.
Mezi organizacemi bodovaly zejména organizace pomáhající potřebným či dětem. Mezi nováčky v této kategorii patří například Svaz tělesně postižených v České republice, Sdružení podané ruce, Dětské rehabilitační centrum a Centrum pomoci (Centrum dětských odborných zdravotnických služeb Brno) nebo Lipka - školské zařízení pro environmentální vzdělávání.

Na slavné tváře Brňané dlouho nezapomínají…
Řada brněnských osobností zůstává dlouhodobě v paměti veřejnosti, i když už dlouhodobě působí mimo město či v zahraničí. Kromě umělců se to týká hlavně osobností spjatých se sportem, zejména s klubem HC Kometa Brno. „Například Jiří Dopita už dvě sezóny hraje za HC Olomouc, Petr Hubáček za finský klub JYP Jyväskylä a Zdeněk Venera trénuje pardubické hokejisty. I přesto na ně fanoušci nezapomínají a letos pro ně v anketě hlasovali. Uvidíme, jestli v příštím roce budou hlasující myslet i na současného trenéra Komety Vladimíra Kýhose,“ komentuje Lukáš Grásgruber, manažer časopisu Brno Business & Style.   

„Naši anketu chápeme jako příležitost ke zvýraznění obecného povědomí o podnikatelské a obchodní činnosti v Brně a okolí, ke zvýšení prestiže regionálních firem. Současně chceme veřejnosti představit významné brněnské osobnosti a organizace, které se svou prací podílejí na významu, rozvoji, dobrém jméně a prosperitě našeho města,“ vysvětluje záměr ankety Ing. Tomáš Večeřa, ředitel vydavatelství CCB.

Své favority nominovala široká veřejnost
Hlasování probíhalo dvoukolově. V prvním kole dostala možnost nominovat své favority i široká veřejnost. Nominace probíhala formou anketních lístků a na internetu na stránkách www.iBrno.cz. Do druhého kola postoupilo v každé kategorii 200 kandidátů s největším počtem hlasů. Ve druhém kole hlasovali pouze kandidáti nominovaní veřejností v úvodním kole. Součtem jejich hlasování pak vznikl konečný výsledek ankety.

„Věříme, že otevřenost ankety co nejširší čtenářské obci v úvodním kole i součet hlasů kandidátů z druhého kola přináší inspirativní výpověď o vnímání stavu na brněnské společenské i obchodní scéně,“ dodává ředitel vydavatelství CCB Tomáš Večeřa.  

RHK Brno v rámci galavečera ocenila nejlepší malé a střední brněnské podniky
V průběhu slavnostního večera byly také vyhlášeny výsledky soutěže TOP MSP 2013 pořádané Regionální hospodářskou komorou Brno. Ta probíhala souběžně s anketou Brno TOP 100 a dala si za cíl zvolit nejlepší malý a střední podnik města Brna.

Kompletní seznam letošních vítězů ankety Brno TOP 100 naleznete zde.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...