Novým ředitelem Národního divadla Brno se zřejmě stane Martin Glaser

Brno, 23. září 2013 – Novým ředitelem Národního divadla Brno se zřejmě stane Martin Glaser. Výběrová komise jej doporučila jako prvního možného kandidáta Radě města Brna, která jeho jmenování ještě musí schválit. O podrobnostech informovala Soňa Haluzová z tiskového střediska magistrátu.

martin glaser1

„Do 2. kola uzavřeného výběrového řízení postoupil Tomáš Froyda, ředitel Divadla Alfa Plzeň, a Martin Glaser, umělecký šéf Jihočeského divadla," uvedl primátor Roman Onderka, který byl předsedou výběrové komise.„Po dlouhém jednání jsme se rozhodli doporučit Radě města Brna na funkci ředitele Národního divadla Brno kandidáty v pořadí 1. Martin Glaser, 2. Tomáš Froyda," dodal Onderka.

Stanovisko výběrové komise projedná Rada města Brna na své schůzi ve středu 25. září. Předpokládaný termín nástupu do funkce bude součástí jednání.

Výběrová komise byla ve složení Roman Onderka (primátor města Brna), Jana Bohuňovská (náměstkyně primátora města Brna), Naděžda Křemečková (předsedkyně dozorčí rady Národního divadla Brno), Stanislav Michalík (předseda Komise RMB pro kulturu), Jan Burian (ředitel Divadla J. K. Tyla v Plzni), Jiří Šesták (ředitel Jihočeského divadla v Českých Budějovicích), Ivo Medek (rektor Janáčkovy akademie múzických umění v Brně), Josef Herman (kritik, redaktor Divadelních novin), David Mareček (generální ředitel České filharmonie), Václav Cejpek (prorektor JAMU), Viera Rusinková (vedoucí Odboru kultury MMB).

(red), foto: Martin Glaser, archiv Jihočeského divadla


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...