FN Brno vybavila za více než tři miliony korun pracoviště centrální sterilizace

Brno, 1. listopadu 2012 (MEDIAFAX) - Přístroje na vybavení pracoviště centrální sterilizace za více než tři miliony korun pořídila Fakultní nemocnice Brno. Cílem je snížit rizika při ručním mytí zdravotnických prostředků, informovala ve čtvrtek mluvčí nemocnice Anna Mrázová.

Chirurgove-operace-na-sale-KT-5

Náklady činily téměř 3,2 milionu korun. Evropská unie poskytla z Evropského fondu pro regionální rozvoj skoro 2,7 milionu, bezmála půl milionu zaplatila nemocnice. "Nainstalovali jsme nové dekontaminační a mycí automaty a jiné zdravotnické prostředky," uvedla Mrázová.

Podle ní je jedním ze stěžejních programů oddělení centrální sterilizace minimalizace rizika, které hrozí například při mytí zdravotnických prostředků. Personál se může bodnout, pořezat a hrozí i infekce. "Při dlouhodobém sledování se ruční dekontaminace prostředků ukazuje jako nejrizikovější. Celosvětový trend je tyto manuální technologie minimalizovat. Přispívá k tomu zavedení jednorázových zdravotnických prostředků nebo využití moderních technologií strojových," řekla mluvčí.

Z propočtů nemocnice se celková suma zpracovaného zdravotnického materiálu blíží k jednomu milionu kusů ročně.

Lenka Horáková, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...