Ředitel Národního divadla v Brně Dvořák dal výpověď

Brno, 27. září 2012 (MEDIAFAX) - Ředitel brněnského Národního divadla Daniel Dvořák dal výpověď. V oficiálním prohlášení oznámil, že nechce nadále stát v čele podfinancované a politickými tlaky zmítané instituce, zjistila ve čtvrtek agentura Mediafax. Nedostatečné financování divadla, které je příspěvkovou organizací brněnského magistrátu, brání podle Dvořáka jeho rozvoji.

podpis2-250

Ředitel ve výpovědi poukázal i na údajné pokusy řídit instituci politicky a nikoliv odborně. Nelíbí se mu ani údajná neochota města Brna nakupené problémy řešit.

Daniel Dvořák stál v čele brněnského divadla pět let, za několik měsíců by musel podle nařízení magistrátu svoji pozici obhajovat ve výběrovém řízení. V poslední době čelil řadě útoků zevnitř divadla, někteří umělci mu vyčítali podivné financování instituce a protežování části umělců na úkor jiných.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...