Den vědců otevře týdenní Festival vědy

Brno, 21. září 2012 – V sobotu 22. září začíná v Brně Festival vědy. Týdenní akce pro veřejnost, která formou představení, experimentů, her a soutěží popularizuje přírodní vědy, bude mít opět dva vrcholy. Den vědců na Mendlově náměstí v sobotu 22. září celý festival otevře. Noc vědců, která se uskuteční v pátek 28. září v prostorách brněnských univerzit, jej završí. Vstup na všechny akce festivalu je volný. O akci informují oficiální stránky Festivalu vědy s RWE. Akci pořádá Turistické informační centrum města Brna.

vedec

Během Dne vědců na Mendlově náměstí v areálu Augustiniánského opatství bude pro příznivce experimentů a poznání všech věkových kategorií připraven bohatý program. Návštěvníci nahlédnou v jednotlivých stáncích do tajů výzkumu, budou se moci zúčastnit experimentů, zeptat se odborníků na to, co je zajímá, a také se pobavit prostřednictvím praktických úkolů, her, soutěží a kvízů. Nejen na pódiu bude připraveno Divadlo vědy.

Ve stejném duchu se ponese i Noc vědců. V pátek 28. září se v jejím rámci od 18.00 hodin do půlnoci otevřou brněnské univerzity a hvězdárna, aby ve svých útrobách zájemcům představili zákoutí vědy a výzkumu. Noc vědců je tradiční akcí pořádanou Evropskou unií.

V rámci festivalu se na Mendelově univerzitě opět uskuteční vědomostní soutěž Žirafa. Soutěž je jako každoročně určena druhým stupňům základních škol a prvním stupňům víceletých gymnázií. Soutěžit budou pětičlenná družstva v oborech fyzika, chemie, biologie a geologie. Z každé školy se soutěže může zúčastnit jeden tým. Slavnostní vyhlášení výsledků a ocenění vítězných týmů proběhne na Mendlově náměstí v rámci programu úvodního dne Festivalu vědy v sobotu 22. září v 11:00 hodin.

Kompletní program obou dnů najdete na stránkách www.festivalvedy.cz.

Akci pořádá Turistické informační centrum města Brna ve spolupráci s brněnskými univerzitami. Mediálním partnerem akce je časopis Brno Business & Style.

(red)


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...