Brno získalo vloni od státu zdarma pozemky za 26 milionů korun

Brno, 6. srpna 2012 – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkovch, Územní pracoviště Brno, v roce 2011 bezúplatně převedl na statutární město Brno 86 pozemků o celkové výměře 31.281 m2. Uvedl to Robert Hurt, vedoucí oddělení komunikace ÚZSVM.

 

pozemky-zdarma-pro-brno

Celková účetní hodnota pozemkového majetku nacházejícího se v různých katastrálních územích jihomoravské metropole přesáhla 26 milionů korun.

„U většiny převodů se jednalo o pozemky pod místními komunikacemi, jejichž vlastníkem je podle zákona o pozemních komunikacích samotné Brno. Smyslem provedené transakce bylo sjednocení vlastnických vztahů k pozemkům a pozemním komunikacím. U zbylých převodů získalo Brno od ÚZSVM plochy zeleně. V těchto případech rozhodoval veřejný zájem, který odůvodnil upřednostnění bezúplatných převodů před jinými formami realizace majetku – například vyhlášením výběrového řízení,“ řekl Hurt.

V prvním pololetí letošního roku převedl ÚZSVM na město Brno již 111 pozemků o výměře přesahující 40.000 m2  a v celkové účetní hodnotě téměř 14 milionů Kč. Opět se jednalo převážně o pozemky zastavěné místními komunikacemi a plochy zeleně.

(red), foto: Petr Hejna


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...