Úředníci na registrech vozidel musejí ve středu opět odmítat řidiče

Praha, 25. července 2012 (MEDIAFAX) - Brněnští strážníci i ve středu dohlížejí na provoz tamního centrálního registru vozidel. Ten krátce po zahájení činnosti zkolaboval, stejná situace se opakovala v řadě měst po celé republice.

podpis2-250

Na registr vozidel v Plzni přišla ve středu ráno asi padesátka zájemců. "Bohužel jsme jim museli oznámit, že registr nefunguje. V této chvíli je možné provádět jen některé úkony, například nahlásit barvu auta či přihlásit tažné zařízení. Pár lidí čekalo, zda se systém neumoudří, zbytek nám nechal na sebe kontakt a my jim prostřednictvím SMS zpráv pošleme oznámení, až bude opět registr v provozu," informoval ve středu dopoledne Jiří Marek.

"Hned ráno dorazilo asi 35 lidí," sdělil Mediafaxu Jan Kopál z karlovarského registru. Dodal, že úředníci přišli mezi 7. až 8. a za tu hodinu se podařilo pár lidí přihlásit. "Nabídli jsme zájemcům, aby u nás nechali doklady ke svým vozidlům. Až systém opět naskočí, my je přihlásíme a přes SMS jim pošleme informaci, aby přišli," dodal Kopál.

"Systém dnes funguje stejně jako na konci minulého týdne, tedy lze vyřídit zhruba 90 procent záležitostí, informoval mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák. Kromě svých jiných potíží pro uživatele-úředníky není stále napojen na informační systém základních registrů. "Nelze tedy zaregistrovat změny u některých právnických osob - systém je nenajde, přestože mají i "historii" - a u všech fyzických osob, které chtějí první registraci. Před malou chvílí se navíc při práci s centrálním registrem vozidel začaly objevovat výpadky v připojení na jeden z "lustračních" systémů," dodal mluvčí.

Na severu Čech hlásily ve středu ráno některé úřady potíže s registrem. "U nás to zkoušíme, ani nevydáváme lístky, lidé si u přepážky řeknou, co potřebují, a úřednice vyzkoušejí, zda jejich požadavek systém zpracuje. Prostě jdeme cestou pokus omyl," řekla mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová. Doplnila, že v úterý se podařilo odbavit 96 lidí, dalších 19 odešlo s nepořízenou.

V Chomutově na tom nejsou o nic lépe. "Ráno sice registr fungoval, ale v půl deváté spadl a nevíme, kdy opět začne fungovat," hlásila mluvčí chomutovské radnice Šárka Schönová.

V Liberci byl registr vozidel dočasně mimo provoz ve středu ráno mezi 8.00 a 8.35. Pak začal bezproblémově fungovat, ale vydržel jen asi půl hodiny. "Během té půlhodiny jsme lidem rozeslali informační SMS zprávy, že mohou přijít. Pokud teď dorazí, po právu budou naštvaní, ale my za to opravdu nemůžeme," řekl mluvčí libereckého magistrátu Jan Král.

Ve středu v 8.00 v Brně opět otevřely přepážky na registru silničních vozidel a občanům bylo vydáno 85 pořadových lístků s nadějí, že systém bude fungovat. Fungoval jen asi 10 minut, pak opět zkolaboval, a to ze stejného důvodu jako v pondělí. Na místě je relativní klid, spíše z preventivních důvodů tam však na pořádek a bezpečnost dohlíží stále hlídka Městské policie Brno. "Registr začal fungovat opět v 9.45," sdělila Soňa Haluzová.

V Olomouci systém fungoval do 8.15, pak půl hodiny nešel. "Nyní místy funguje, místy ne, je nespolehlivý," řekla mluvčí magistrátu Jana Doleželová.

Krajští zpravodajové

Související články: