Cestující vlakem čekají v Brně a okolí rozsáhlé výluky

Brno, 4. července 2012 (MEDIAFAX) - Správa železniční dopravní cesty připravila na letní prázdniny v Brně a jeho okolí rozsáhlé výluky. České dráhy zajistily opatření, cestující budou například přesedat do náhradních vlakových souprav a autobusů, informovala ve středu mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

vlaky

Cestující by podle mluvčí měli věnovat výlukám zvýšenou pozornost. "Některými místy je přepraví náhradní vlak a autobus, ale některé spoje pojedou v posunutých časech nebo také objízdnou trasou," zdůvodnila Šubová.

Na nádraží v Brně se uskuteční výměna nosných lan 5. až 8. a také 21., 22., 24., 28., a 29. července. Mezi stanicemi Brno-Maloměřice a Brno-Královo Pole se od nynějšího úterý do čtvrtka mění kolejnice.

Ty od 9. do 13. července a 27. až 31. srpna pracovníci obmění také mezi zastávkami Brno-Královo Pole a Kuřim. V době od 21. července do 3. srpna čeká opravu most mezi Zastávkou u Brna a Rapoticemi.

Oprava tunelu zkomplikuje dopravu mezi Střelicemi a Moravskými Bránicemi v období od 21. do 29. července a od 18. do 31. srpna se uskuteční udržovací práce zase na trase z Brna do Vyškova na Moravě a Nezamyslic. Na 27. srpna je v plánu na brněnském nádraží výměna výhybek.

"Informace o výlukách jsou k dispozici na stránkách www.cd.cz/vyluky. Pro výluky od 21. července jsou připraveny výlukové jízdní řády, které cestující najdou na stánkách www.cd.cz v sekci Vlakem po ČR - jízdní řád - traťové jízdní řády," řekla Šubová.

Lenka Horáková, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...