FN Brno uvedla do provozu nový mamograf za téměř šest milionů

Brno, 2. května 2012 (MEDIAFAX) - Skoro šest milionů korun investovala Fakultní nemocnice Brno (FNB) do nového mamografu, který ve středu uvedla do provozu. Ženy se mohou na vyšetření objednat online, sdělil ředitel nemocnice Roman Kraus. "Mamograf je základní přístroj, který diagnostikuje nádory prsů u žen. Nový jsme zakoupili kvůli zastaralosti stávajícího. Použili jsme vlastní peníze, neboť dotační politika je už tři roky nulová," uvedl Kraus.

rakovina-prsu

Jak dodal, přístroj nemocnice zakoupila ke zkvalitnění péče o ženy. "Dalším důvodem je také to, aby si radiologická klinika udržela nadále akreditaci, kterou má," řekl ředitel. Mluvčí nemocnice Anna Mrázová přiblížila, že obměnu stávající technologie požadovala Komise odborníků pro mamární diagnostiku při Ministerstvu zdravotnictví České republiky. "Ta screeningový program našeho mamografického pracoviště řadí již od roku 2002 na první místo v celkovém hodnocení," sdělila Mrázová.

Podle ní je nový mamograf plně digitalizovaný a vyšetření budou moct nezávisle na sobě hodnotit až čtyři lékaři. "Digitalizace umožňuje vyšší kvalitu získaného obrazu a zefektivnění provozu," řekla mluvčí. Přístroj se používá k odhalení rakoviny prsu, onemocnění mléčné žlázy a dalším vyšetřením.

Klinika dosud zaregistrovala 25 tisíc žen. "Za dobu existence programu bylo celých 65 procent všech zachycených karcinomů v mírném stádiu s vysokou pravděpodobností přežití," doplnila Mrázová.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...