Práce mladých architektů vystaveny v Urban centru

Brno, 9. prosince 2011 - Od 6. prosince jsou v Urban centru na Staré radnici vystaveny práce mladých architektonických talentů, vítězů soutěže Young Architect Award 2011. Kdo bude udávat směr české architektury v nejbližší budoucnosti? Možná to bude někdo z mladých architektů, kteří zazářili na soutěžní přehlídce. Finále mezinárodní soutěže se uskutečnilo koncem září na veletrhu For Arch 2011. Jejím ústředním motivem byl veřejný prostor a propojení městské zástavby s vodou. Soutěže se zúčastnili i studenti Fakulty architektury VUT v Brně, záštitu převzal primátor statutárního města Brna Roman Onderka.

urban-centrum-brno

Na výstavě v Urban centru uvidíte nejlepší práce z jednotlivých kategorií. V tématu Město a voda zvolila porota jako nejlepší projekt Řeka a město/Vltava a Praha. V kategorii Centrum a okraje byla oceněna práce dvou architektek Pavlíny Macháčkové a Kláry Makovcové, které navrhly budovu zemědělského učiliště v Angole.

Tyto a další oceněné návrhy mladých architektů uvidíte na výstavě, která v Urban centru potrvá do 16. ledna 2012. Další informace o soutěži Young Architect Award najdete na www.yaa.cz.

(red), foto: urbancentrum.cz


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...