FN Brno má 12 nových monitorů k prevenci syndromu náhlého úmrtí novorozenců

Brno, 29. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Nadace Křižovatka předala na Neonatologické oddělení Fakultní nemocnice Brno celkem 12 monitorů nazvaných BABYSENSE II. Přístroje slouží k prevenci syndromu náhlého úmrtí novorozenců, řekla v úterý mluvčí nemocnice Anna Mrázová. Přístroje, které klinika obdržela v pondělí, stály 34 800 korun. "Používají se nejen v nemocnici, ale také doma," řekla Mrázová.

Chirurgove-operace-na-sale-KT-2

Nadace Křižovatka vznikla v roce 1995. Jejím cílem je pomáhat postiženým dětem a spoluobčanům. Dosud předala do nemocnic ve všech regionech České republiky přes 4100 monitorů BABYSENSE II. "Nadace se bude i nadále snažit dovybavovat těmito monitory všechna dětská, nemocniční pracoviště, ale i kojenecké ústavy a dětské domovy v celé zemi," dodala Mrázová.

Lenka Horáková, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...